Szykuje się spora wymiana starych sygnalizatorów

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Mateusz Mazur

Szykuje się spora wymiana starych sygnalizatorów

Mateusz Mazur

Do dzisiaj drogowcy czekają na oferty w ogłoszonym przetargu na modernizację sygnalizacji świetlnych oraz urządzeń ITS.

Pierwsze działania tego typu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prowadził już w tym roku. Sygnalizatory wymieniono między innymi przy skrzyżowaniu Skłodowskiej-Curie i Gajowej, a także Spornej i Fordońskiej. Na przyszły rok szykuje się kolejna, spora inwestycja tego samego typu.

- Chcemy kontynuować wymianę sygnalizatorów. Ale prace będą dotyczyły także wymiany wszystkich słupów, na których zostaną one zamontowane - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Zakres prac szykuje się na dość spory, bo do wymiany jest aż 79 sygnalizacji świetlnych. W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia czytamy, że elementy drogowej infrastruktury zostaną w przyszłym roku wymienione w wielu miejscach Bydgoszczy. Nowe światła pojawią się między innymi przy głównych miejskich arteriach, jak skrzyżowanie alei Wojska Polskiego i Magnuszewskiej, Fordońskiej i Rejewskiego, Gdańskiej, Powstańców Warszawy i Czerkaskiej, Grunwaldzkiej i Bronikowskiego, alei Jana Pawła II i Glinki, Kujawskiej, Jana Pawła II i Brzozowej oraz Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego. Prace zaplanowano również przy mniejszych skrzyżowaniach a będą to zbiegi ulic Skarżyńskiego, Pelplińskiej i Rataja, Rejewskiego i Akademickiej, Nowotoruńskiej i Nowokieleckiej, Nakielskiej i Wrzesińskiej, a także Brzozowej i Goszczyńskiego.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wykonawca będzie musiał także zadbać o urządzenia zamontowane w ramach wdrożenia Inteligentnych Systemów Transportowych. Chodzi o tablice informacji parkingowej, ekrany VMS oraz wszystkie kamery.

- Chodzi o bieżące utrzymanie tych urządzeń. Znajdują się one cały czas na zewnątrz, więc muszą podlegać systematycznej konserwacji - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski.

Jak informują drogowcy tego typu prace mogą powodować niewielkie utrudnienia w ruchu. Oczywiście na czas montażu sygnalizacje na skrzyżowaniach pozostają cały czas wyłączone.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.