Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Szykujcie się na dobry spektakl w ChCK - jego bohaterem jest słynny emisariusz Jan Karski

Sebastian Ryś w monodramie o Janie Karskim. Fot. nadesłane Sebastian Ryś w monodramie o Janie Karskim.
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

„Zupa rybna w Odessie” - taki tytuł nosi monodram, który obejrzymy w kolejny czwartek w ChCK . Bilety są po 15 zł i 10 zł (ulgowe).

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 12 maja o godz. 19 na spektakl w ramach projektu Teatr Repertuarowy. Przedstawienie „Zupa rybna w Odessie” to wielokrotnie nagradzana opowieść o Janie Karskim.

Co by było, gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co by było, gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera.

„Zupa rybna w Odessie” w jedyny w swoim rodzaju sposób ujmuje zapis wojennej drogi Karskiego. Jego pogoni za ludzkim życiem i godnością. - Jest to także historia o mojej rodzinie. Nazywam się Sebastian Ryś. Mam 29 lat i pochodzę z Wrocławia. Jestem z wykształcenia aktorem, absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie.Pozwólcie, że zabiorę Was w podróż po sferze ludzkiej ciekawości, obojętności, oszustwa i zła. Świat „Zupy rybnej w Odessie” to świat, w którym blizny Jana Karskiego prawdziwie zasługują na miano „Blizn Wolności” - zachęca aktor.

Ujęta w 55-minutową opowieść historia wojennych losów polskiego emisariusza na pewno zaciekawi. Śledząc jego losy, poznajemy też kulisy decyzji światowych mocarstw, które nie uwierzyły w tragiczną relację Karskiego o zagładzie. W monodramie właśnie uwierzyli, a Karskiemu się udało. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze intrygująca.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.