Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Szykują się do remontu dróg. Które zrobią?

Szykują się do remontu dróg. Które zrobią? Fot. Karolina Misztal
Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

W kilku urzędach ogłoszono przetargi, w innych już są rozstrzygnięte i podpisano już umowy z wykonawcami i lada moment firmy będą działać, aby wyrobić się przed wakacjami. Wiadomo już, że do niektórych trafią pieniądze unijne z różnych projektów.

W gminie Lubiewo ogłoszono przetarg na budowę ulicy 13 Lutego w Bysławiu. Planowana jest przebudowa na długości 679 m wraz z oświetleniem ulicznym i przebudową kanalizacji deszczowej. W Bysławiu w tym roku będzie też wyremontowana ulica Kręta, o którą mieszkańcy od dawna zabiegali. Zaakceptowano także projekt przebudowy drogi Sucha - Glinki. Na te inwestycję urząd marszałkowski zaakceptował projekt i są przyznane środki w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

- Jednak nie będzie robiona ta droga tak, jak pierwotnie wnioskowaliśmy w jednym etapie - tłumaczy Michał Skałecki, wójt Lubiewa. - A w dwóch etapach. Będzie to dla nas korzystniejsze, bo dostaniemy w ten sposób większą dotację. Na każdy kilometr marszałek dokłada 170 tys. zł.

Jak zapewnia wójt, w tym roku będzie zrobiony pierwszy etap drogi łączącej obydwie gminy - czyli Lubiewo i Koronowo. - Drugi etap w przyszłym roku i też możemy wnioskować o środki. Burmistrz Koronowa zadeklarował, że ze swojej strony też wyremontuje odcinek i w ten sposób będzie można jeździć krótszą drogą z Suchej do Koronowa i nie nadkładać trasy przez Świekatowo - dodaje wójt. - Jeśli jeszcze nadleśniczy Zamrzenicy dotrzyma słowa i dołoży do remontu, to będzie super.

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.