Szykany i wstyd, czyli obrady rady po ciechocińsku

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Szykany i wstyd, czyli obrady rady po ciechocińsku

Karolina Rokitnicka

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Ciechocin padło wiele gorzkich słów. Ósemka radnych wyszła, za wójtem, na zawołanie: -Wychodzimy.

W punkcie wnioski i oświadczenia radnych i osób zaproszonych o udzielenie głosu poprosił Franciszek Gutowski, wicestarosta golubsko-dobrzyński.

- Chciałbym udzielić odpowiedzi na pytania, które padły na ostatniej sesji, a dotyczyły powiatowych inwestycji - oznajmił Franciszek Gutowski.

Wójt Jerzy Cieszyński stwierdził: - Pana tu nikt nie zapraszał, nie jest osobą zaproszona i nie ma prawa głos. Pan jest tu obcy.

Wicestarosta odparł, że jest mieszkańcem gminy. Wójt ma inne zdanie na ten temat: - Panu się tak wydaje - odparł.

Przewodnicząca rady Aneta Pietrzak zauważyła, że mimo braku zaproszenia, wicestarosta chce zająć stanowisko w istotnych kwestiach. Spotkało się to z dezaprobatą wójta. - Dlaczego mnie Pan wzywa po sesji do swojego gabinetu? Czuję się szykanowana - oświadczyła szefowa rady.

Radca prawny wyjaśnił, że decyzja o udzieleniu głosu uczestnikom obrad, należy do przewodniczącej. Aneta Pietrzak pozwoliła na to wicesta-roście. Wójt wstał i zaczął wydawać polecenia: - Pani redaktor niech wyjmie kamerę i jeszcze to filmuje - powiedział. Do radnych zwrócił się: - Wychodzimy. Wyszło osiem osób. Radni, którzy pozostali przepraszali za wójta.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.