Szydło z Hollande’em na temat imigrantów [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Francois Mori
Sylwia Arlaks.arlak@polskatimes.pl

Szydło z Hollande’em na temat imigrantów [wideo]

Sylwia Arlaks.arlak@polskatimes.pl

Szefowa polskiego rządu składa wizytę w Paryżu i Londynie. Z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem spotka się dopiero w Warszawie.

Premier Beata Szydło udała się wczoraj do Paryża, dzisiaj poleci do Londynu.

We francuskiej stolicy spotkała się z prezydentem François Hollande’em, z którym poruszyła m.in. temat kryzysu imigracyjnego. Na Wyspach Brytyjskich weźmie z kolei udział w konferencji dotyczącej pomocy dla Syrii - podało Polskie Radio.

Wizyta polskiej premier we francuskiej stolicy odbyła się według planu: po wylądowaniu szefowa rządu udała się do Pałacu Elizejskiego. Tam o kryzysie imigracyjnym, walce z terroryzmem oraz sprawach bezpieczeństwa i obrony, m.in. ze względu na zbliżający się szczyt NATO w Warszawie, Szydło rozmawiała z prezydentem François Hollande’em. Politycy poruszyli również kwestie brytyjskich postulatów dotyczących reformy UE, a także lutowej Rady Europejskiej.


Wizyta Beaty Szydło w Paryżu. źródło: TVN24/x-news

Przypomnijmy, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zawarł wstępną umowę z Wielką Brytanią. Nad umową dotyczącą nowych warunków członkostwa Londynu w UE liderzy państw członkowskich będą obradować na szczycie 18 i 19 lutego.

Jeszcze przed spotkaniem polityków wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański mówił, że w agendzie znajdzie się także polsko-francuska współpraca gospodarcza i wojskowa. Szymański podkreślał, że Francja jest zainteresowana polskim programem jądrowym.

Prosto z Paryża polska premier udała się do Londynu. Dzisiaj weźmie udział w konferencji darczyńców dla Syrii. MSZ zapowiadało, że Szydło ma zadeklarować wpłatę trzech milionów euro na międzynarodowy fundusz pomocy dla Syryjczyków. Szefowa rządu nie ma w planach spotkania z Davidem Cameronem, brytyjski premier będzie gościł w naszym kraju już w piątek.

We wtorek Szydło przebywała z wizytą w Norwegii, gdzie spotkała się z premier Erną Solberg. Szefowe rządu omówiły kwestie współpracy energetycznej, stosunki gospodarcze, współpracę regionalną, kwestie polityki bezpieczeństwa i kryzys migracyjny w Europie.

Sylwia Arlak

Sylwia Arlaks.arlak@polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.