Szybkie biegi włocławianek

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
(g)

Szybkie biegi włocławianek

(g)

Koniec roku był bardzo udany dla biegaczek włocławskiej Vectry Iwony Lewandowskiej i Katarzyny Kowalskiej. Pierwsza z nich zajęła trzecie miejsce w 51. biegu ulicznym San Silvestre Vallecana (dzielnica Madrytu).

Włocławianka uzyskała czas 32:55 przegrywając z Linet Masa (Kenia) - 31:36 i Clemence Cavin (Francja) - 32:43. Wynik Lewandowskiej nie może być uwzględniony w oficjalnych tabelach bowiem trasa nie spełnia regulaminowych wymogów. Ten bieg był ważnym elementem przygotowań do występu w marcowym maratonie w Nagoi.

Natomiast Kowalska startowała w podparyskim Houilles gdzie rozgrywano 44. bieg uliczny Corrida Pedestre Internationale de Houilles. Ton rywalizacji nadawały biegaczki afrykańskie (pierwszych pięć miejsc. Triumfowała Etiopka Zerfie Limeneh - 32:07 (najlepszy wynik juniorki na świecie w 2015 r.). Włocławianka zajęła ósme miejsce - 33:12 (rekord życiowy). Poprzedni, o piętnaście sekund, gorszy ustanowiony był w kwietniu ubiegłego roku w Warszawie. W swojej karierze Kowalska szybciej pobiegła w marcu 2011 r. w Poznaniu (32:43) jednak zabrakło licencjonowanych sędziów i jego wyniki nie są niestety oficjalnie uznawane.

(g)

(g)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.