Szukaj pracy z Młodzieżowym Centrum Kariery. Pomogą Ci

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Szukaj pracy z Młodzieżowym Centrum Kariery. Pomogą Ci

Jolanta Młodecka

To propozycje dla młodych ludzi, którzy jeszcze się uczą lub niedawno skończyli naukę i rozglądają się za pracą. A tej w pow. radziejowskim brakuje.

Bezrobocie w powiecie radziejowskim wciąż jest wysokie i w styczniu tego roku wynosiło 22,6 proc. Podobny poziom - ok. 22 proc. - zanotowano w całym ubiegłym roku. Powiatowy Urząd Pracy dysponuje odpowiednimi programami, które mają za zadanie przeciwdziałanie bezrobociu.

W ten proces włącza się też Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy, działające w strukturach OHP. Przygotowują projekty, które dotyczą przede wszystkim ludzi młodych - jeszcze się uczących, lub tych, którzy szkołę ukończyli, ale nie znaleźli zatrudnienia.

- Systematycznie spotykamy się z uczniami gimnazjów i szkół średnich, by rozmawiać o ich szansach na zatrudnienie po ukończeniu szkoły, o wyborze dalszej edukacji, o tym, jakie kierunki i specjalizacje zawodowe wybrać, by mieć możliwie największe szanse na rynku pracy i jak ten rynek w naszym powiecie wygląda - mówi Monika Czyżewska, pośrednik pracy. - Praktycznym tego wyrazem są giełdy pracy, na które zapraszamy młodych ludzi i pracodawców. Giełda jest dobrą okazją do spotkania z konkretnym pracodawcą, który przedstawi swoją ofertę pracy, oczekiwania oraz warunki zatrudnienia. W trakcie młodzież może nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcą oraz poznać wymogi współczesnego rynku pracy. Taka w marcu już się odbyła, kolejna będzie w kwietniu.

Tego rodzaju spotkania odbywają się dzięki dobrej współpracy pomiędzy dyrekcją szkoły oraz pedagogiem szkolnym, a doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery.

Zainteresowani kursami, spotkaniami, poszukujący pracy młodzi ludzie mogą dzwonić pod nr tel. 54 285 41 71 do Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.