Sztuka uliczna wkracza do Grudziądza. Z różnych "półek" [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Kikulski
Przemysław Decker

Sztuka uliczna wkracza do Grudziądza. Z różnych "półek" [zdjęcia]

Przemysław Decker

Mieszkańcy podziwiają mural, który został wykonany przez Guido van Heltena, artystę z Australii.

Dzieło, słowo nie jest przesadzone, zdobi ścianę kamienicy przy ulicy Włodka 5. Widać je z daleka, zapiera dech w piersiach. - Świetnie, że sztuka uliczna z najwyższej półki wkracza do Grudziądza. Oby tak dalej - mówi pani Beata, mieszkanka centrum Grudziądza.

Wykonany przez Guido van Heltena mural przedstawia twarz jednej z mieszkanek Grudziądza. - Gdy na nią patrzę, to widzę osobę smutną, ale pogodzoną z życiem - dodaje pani Beata.

- Guido van Helten urodził się w 1986 r. w Melbourne w Australii. Początkowo był ulicznym artystą tworzącym graffiti. Później podjął studia na uniwersytecie Brisbane (Australia), które ukończył w 2008 r. Sławę przyniosły mu wielkoformatowe obrazy utrzymane w fotorealistycznym stylu. Można je zobaczyć w największych miastach Australii, jaki i stolicach i metropoliach europejskich - informują urzędnicy.

I dodają, że wstępnie planowane są kolejne murale.źródło muzyki: www.bensound.com

Ściany i wiaty

Różnych przejawów sztuki ulicznej w Grudziądzu nie brakuje. Obok graffiti znajdującego się na ścianach czy wiatach przystankowych, można obejrzeć m.in. mural, który powstał przy ulicy Małogroblowej, obok Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.