Sztuczki z cenami. Tani schab za 1,69 zł za 100 gramów? Wychodzi... 16,90 za kg

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Agnieszka Domka-Rybka

Sztuczki z cenami. Tani schab za 1,69 zł za 100 gramów? Wychodzi... 16,90 za kg

Agnieszka Domka-Rybka

Sprzedawcy robią wszystko, by nam się wydawało, że ich produkty są tanie jak barszcz, a my się na te ich sztuczki łapiemy. Schab za 1,69 zł za 100 gramów robi wrażenie, ale na pewno nie taki w cenie 16,90 za kilogram.

- Jestem klientką Biedronki, w której mam kartę lojalnościową - opowiada pani Maria z Bydgoszczy. - Niedawno otrzymałam SMS-a z informacją o promocji pomidorów w cenie 5,99 zł za 500 gramów. Wydała się atrakcyjna, więc poszłam do sklepu. Tam jednak ich cena była przedstawiona inaczej. Czyli, że kosztują przeszło 11 zł za kilogram. Oczywiście, skoro już poszłam, kupiłam pomidory.

W dalszej części tekstu dowiesz się, jak unikać cenowych pułapek czyhających w sklepach oraz tego, ile tak naprawdę kosztują określone produkty. 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.