Szpitalny pawilon nr 5 we Włocławku doczekał się sprzętu

Czytaj dalej
Małgorzata Goździalska

Szpitalny pawilon nr 5 we Włocławku doczekał się sprzętu

Małgorzata Goździalska

Dobra wiadomość dla pacjentów włocławskiego szpitala. Pawilon numer pięć w końcu zostanie otwarty! Budynek ten czekał na wyposażenie od jesieni ubiegłego roku.

Już we wrześniu ub. roku był bowiemgotowy. Ale przez kilka miesięcy stał pusty. Dlaczego? Bo spółka „Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne” późno ogłosiła przetarg na zakup wy-posażenia. I tak mijały kolejne miesiące, a dostawa mebli i sprzętu nie przychodziła. W końcu jest!

Obecnie pawilon jest wyposażany - nie tylko w nowe meble, ale i specjalistyczne urządzenia. Ale za kilkanaście dni planowana jest przeprowadzka. W tym pawilonie ulokowany będzie oddział neurologiczny z odcinkiem udarowym oraz okulistyka z dwiema salami operacyjnymi.

- Koszt wyposażenia oddziałów to 6 milionów złotych - podkreśla Marek Bruzdowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Tymczasem przeprowadzono przetargi na modernizacje i przebudowę kolejnych obiektów szpitalnych. Dotyczą one m.in. budynku numer 7, gdzie znajduje się pulmonologia i rehabilitacja ambulatoryjna. Docelowo mają być tutaj ulokowane dwa oddziały rehabilitacyjne łóżkowe.

Będzie też przebudowany budynek po stacji krwiodawstwa, która została przeniesiona z ul. Wienieckiej na ul. Lunewil oraz szpitalnej aptece. W tym obiekcie dyrekcja szpitala planuje uruchomić oddział geriatryczny. Na początek 20-łóżkowy.

Do przebudowy pójdzie też w tym roku budynek administracyjny. Wyprowadzone z niego zostaną magazyny i warsztaty, zlokalizowane zostanie natomiast nowoczesne archiwum z dokumentacją medyczną, które obecnie znajdują się w szpitalu w 20 różnych miejscach.

Kiedy roboty w tych trzech budynkach mogą się rozpocząć? Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu. Przypomnijmy, że rozbudowa i doposażenie włocławskiego szpitala trwa już od kilku lat.

Małgorzata Goździalska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.