Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grudziądzu może zostać „sparaliżowany”

Czytaj dalej
Aleksandra Pasis

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grudziądzu może zostać „sparaliżowany”

Aleksandra Pasis

Planowana przebudowa SOR-u jest związana z chybionym zadaniem ordynatora tego oddziału - zamiarem lokalizacji nowego tomografu. Ma on stanąć w pomieszczeniu z łóżkami intensywnego nadzoru medycznego. Sprawa trafiła do prokuratury.

Organy ścigania o sprawdzenie czy inwestycja planowana w grudziądzkim szpitalu jest zgodna z prawem poprosił dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Skierowaliśmy pismo z wnioskiem o sprawdzenie czy w działaniu osób decydujących o realizacji inwestycji na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Regionalnego Szpitala w Grudziądzu nie doszło do uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego związanego z naruszeniem zasad gospodarowania majątkiem placówki - mówi Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody.

W ocenie lekarzy, z którymi udało się porozmawiać „Pomorskiej”, plany dotyczące przebudowy SOR-u, którą zamierza przeprowadzić  dyrekcja szpitala, są „irracjonalne”.  Radni opozycji chcą odwołania dyrektora szpitala. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.