Szpital Zakaźny w Bydgoszczy: - Rozmawiamy! Związek: - Zabrakło dialogu!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Hanka Sowińska

Szpital Zakaźny w Bydgoszczy: - Rozmawiamy! Związek: - Zabrakło dialogu!

Hanka Sowińska

Prof. Waldemar Halota: - U nas nie ma „uciskanych” pielęgniarek. Renata Białka ripostuje: - Nadal uważam, że zmniejszenie obsady pielęgniarskiej na dyżurach jest niebezpieczne.

- Rozmawiamy z pielęgniarkami, więc nie ma powodu, by personel szukał pomocy w mediach - słyszę od kierownictwa szpitala zakaźnego w Bydgoszczy. - Mail do redakcji nie był złośliwy. To wołanie, pod hasłem: „Co z nami robicie? - argumentuje szefowa szpitalnego związku zawodowego.

Dyrekcja szpitala (...) doprowadziła do sytuacji, w której większa część personelu nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków w sposób właściwy. Między innymi pielęgniarki zostały postawione przed faktem dokonanym. To znaczy - 1 pielęgniarka obsługuje cały oddział. (...) Taka sytuacja zapewne skończy się tragicznie. Bardzo proszę, a wręcz BŁAGAM o to, aby przyjrzeć się sprawie. Negocjacje z dyrekcją nic nie dają, a nie tak to powinno wyglądać - czytam w mailu przesłanym do „Pomorskiej”.

Fałszywy alarm? Głupi żart? Chyba nie, choć autor (autorka) przyznaje, że konto mailowe jest „fikcyjne”, stworzone jednorazowo. Zatem co naprawdę dzieje się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy?

Rozmawiam z kierownictwem szpitala i szefową Zakładowej Organizacji Związkowej Pielęgniarek i Położnych. Dostaję dwie różne diagnozy i dwa odmienne opisy sytuacji, która - w ocenie części personelu - stanowi „poważne zagrożenie i dla pacjentów, i dla pielęgniarek”.

Co naprawdę dzieje się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy? Zobaczcie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Hanka Sowińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.