Szpital wojskowy w Bydgoszczy. Nowe życie słynnej kliniki neurochirurgii

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewicz
Hanka Sowińska

Szpital wojskowy w Bydgoszczy. Nowe życie słynnej kliniki neurochirurgii

Hanka Sowińska

Nowa lokalizacja (parter głównego budynku szpitala), więcej łóżek, nowoczesna, klimatyzowana sala intensywnego nadzoru medycznego i wydzielona część septyczna z nadzorem wideo.

Klinika Neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką, znana pacjentom z całej Polski (w ostatnich pięciu latach leczyło się tu 6 tys. chorych spoza województwa), właśnie zyskała nowe, znakomite oblicze. Wszystko dzięki kapitalnemu remontowi, któremu poddano pomieszczenia na parterze lecznicy.

Oficjalne otwarcie z udziałem m.in. Sebastiana Chwałka, sekretarza stanu w MON odbyło się w poniedziałek. We wtorek do nowych pomieszczeń przeprowadzeni zostaną pacjenci (do tej pory oddziały były ulokowane na dwóch piętrach).

O tym, co się zmieniło w placówce, która w ostatnich dwóch dekadach zasłynęła  z pionierskich operacji psychochirurgicznych mówił prof. Marek Harat, kierownik kliniki neurochirurgii. Szczegóły poznasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.