Szpital we Włocławku planuje otwarcie geriatrii. Ale nie tylko

Czytaj dalej
Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"

Szpital we Włocławku planuje otwarcie geriatrii. Ale nie tylko

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku będzie geriatria. Ale są też plany utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku przymierza się do utworzenia nowych oddziałów.

Po zakończeniu drugiego etapu modernizacji lecznicy, planowane jest utworzenie 20-łóżkowego oddziału geriatrii. Gdzie znajdzie się ten oddział? Plany są takie, żeby geriatria została ulokowana w przebudowanym budynku po stacji krwiodawstwa. Ponieważ budynek ma być gotowy w końcu 2018 roku, należy spodziewać się, że ten oddział zostanie uruchomiony najwcześniej w 2019 roku. Oczywiście, jeśli szpital będzie miał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dyrekcja włocławskiego szpitala zdaje sobie jednak sprawę z tego, że potrzeby, jeśli chodzi o osoby w podeszłym wieku są dużo większe, dlatego planuje także utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego dla pacjentów wymagających opieki długoterminowej.

W związku z planami utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego mówi się nawet o przeznaczeniu dawnego hotelu dla pracowników przy ul. Wienieckiej na potrzeby planowanej jednostki. Problem w tym, że budynek dawnego hotelu pracowniczego jest nadal zasiedlony i konieczne byłoby wykwaterowanie mieszkańców. A to już nie takie proste. Bo skąd szpital weźmie mieszkania dla wykwaterowanych lokatorów?

Trzeba byłoby liczyć na pomoc ze strony władz miasta. Ale szpital ma za sobą nie najlepsze doświadczenia w kontaktach z ratuszem. Chodzi o próbę rozwiązania problemu nietrzeźwych pacjentów na oddziale ratunkowym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.