Szpital we Włocławku planuje otwarcie geriatrii. Ale nie tylko

Czytaj dalej
Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"
Małgorzata Goździalska

Szpital we Włocławku planuje otwarcie geriatrii. Ale nie tylko

Małgorzata Goździalska

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku będzie geriatria. Ale są też plany utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku przymierza się do utworzenia nowych oddziałów.

Po zakończeniu drugiego etapu modernizacji lecznicy, planowane jest utworzenie 20-łóżkowego oddziału geriatrii. Gdzie znajdzie się ten oddział? Plany są takie, żeby geriatria została ulokowana w przebudowanym budynku po stacji krwiodawstwa. Ponieważ budynek ma być gotowy w końcu 2018 roku, należy spodziewać się, że ten oddział zostanie uruchomiony najwcześniej w 2019 roku. Oczywiście, jeśli szpital będzie miał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dyrekcja włocławskiego szpitala zdaje sobie jednak sprawę z tego, że potrzeby, jeśli chodzi o osoby w podeszłym wieku są dużo większe, dlatego planuje także utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego dla pacjentów wymagających opieki długoterminowej.

W związku z planami utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego mówi się nawet o przeznaczeniu dawnego hotelu dla pracowników przy ul. Wienieckiej na potrzeby planowanej jednostki. Problem w tym, że budynek dawnego hotelu pracowniczego jest nadal zasiedlony i konieczne byłoby wykwaterowanie mieszkańców. A to już nie takie proste. Bo skąd szpital weźmie mieszkania dla wykwaterowanych lokatorów?

Trzeba byłoby liczyć na pomoc ze strony władz miasta. Ale szpital ma za sobą nie najlepsze doświadczenia w kontaktach z ratuszem. Chodzi o próbę rozwiązania problemu nietrzeźwych pacjentów na oddziale ratunkowym.

Małgorzata Goździalska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.