Jarosław Miłkowski

Szpital w Gorzowie. Powstaje budynek do dziennej chemioterapii

Szpital w Gorzowie. Powstaje budynek do dziennej chemioterapii Fot. Materiały szpitala w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

W gorzowskim szpitalu wojewódzkim trwa budowa pododdziału dziennej chemioterapii. Budynek ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Takie tempo prac może imponować. Na plac budowy poddziału dziennej chemioterapii Gorzowie wjechała niedawno pierwsza koparka i już widać postępy w pracach budowlanych.
- Jeszcze w tym roku z nowego obiektu będą korzystać pacjenci chorzy onkologicznie, w terapii których stasowana jest chemioterapia – informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Gorzowie.

[polecane]20197467[/polecane]

Nowy budynek będzie miał obszerną salę z 32 stanowiskami do chemioterapii, pomieszczenia do kompletowania leków, trzy gabinety lekarskie i dwa zabiegowe oraz poczekalnię dla około 50 pacjentów. Całkowita powierzchnia to 609 mkw.
Koszt budowy przekracza 5 mln zł. Ponad 3 mln zł szpital dostał w ramach dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Nowy OIOM będzie za rok

Budowa pododdziału dziennej chemioterapii to już kolejna rozbudowa szpitala wojewódzkiego w ostatnich latach. W zeszłym roku oddano do użytku dwukondygnacyjny ośrodek radioterapii.
Z kolei we wrześniu 2019 r. rozpoczęła się budowa skrzydła, w którym będzie mieścić się nowy odział intensywnej opieki medycznej oraz oddział hematologii. Zakończenie tej budowy przewidywane jest na połowę przyszłego roku.

[polecane]20576472[/polecane]

Będą nowe poczekalnie

To nie koniec zmian w gorzowskiej lecznicy. Szpital szykuje się też do przygotowania nowej poczekalni dla pacjentów oczekujących np. na wizytę w poradni u specjalisty. W najbliższych planach jest też nowa poczekalnia w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Czytaj również:
W gorzowskim szpitalu prace idą pełną parą. Nowy OIOM może być szybciej, niż planowano

WIDEO: Gorzów. W byłej stróżówce szpitala będzie teraz centrum wydawania wyników badań

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.