Małgorzata Oberlan

Szpital na Bielanach: podejrzenie koronawirusa. Pacjenci i personel w izolacji

Szpital na Bielanach: podejrzenie koronawirusa. Pacjenci i personel w izolacji
Małgorzata Oberlan

Grupa pacjentów i personelu z oddziału wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu (Bielany) podejrzana jest o zarażenie koronawirusem. Wszyscy są izolowani.

Sytuacja dotyczy grupy 8-10 osób. Są w niej zarówno pacjenci, jak i osoby z personelu oddziału wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu (Bielany). Obecnie lecznica czeka na wyniki testów, które podejrzenie wykluczą, albo potwierdzą.

Wyniki testów znane będą dziś wieczorem (3 kwietnia), ewentualnie jutro rano (4 kwietnia). Do tego czasu wszystkie podejrzane o zarażenie osoby są odizolowane. Sytuacja jest poważna, jednak pod kontrolą. Lecznica zapewnia, że jest przygotowana na każdy scenariusz.

Gdyby jakikolwiek wynik testu był dodatni, byłby to pierwszy przypadek zarażenia wirusem osoby dorosłej w szpitalu na Bielanach. Dotąd zarażenia dorosłych (aż 30 przypadków) dotyczyły tylko miejskiego szpitala przy ul. Batorego w Toruniu. Natomiast w wojewódzkiej lecznicy zarażeniu uległ 9-letni pacjent szpitala dziecięcego (to jednostka przy ul. Konstytucji 3 Maja na osiedlu Na Skarpie, wchodząca w skład Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego). Chłopiec przewieziony został do jednoimiennego szpitala w Grudziądzu. Wraz z nim - drugie dziecko, współpacjent ze szpitalnej z sali, z podejrzeniem zarażenia.

Do tematu wrócimy.

Małgorzata Oberlan

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Agnieszka

Cześć) Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.