Szosa Toruńska „do golenia”. W Grudziądzu będą utrudnienia w ruchu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DD)

Szosa Toruńska „do golenia”. W Grudziądzu będą utrudnienia w ruchu

(DD)

Rozpoczynające się w poniedziałek prace przy rondzie Romana Dmowskiego to dopiero początek utrudnień w ruchu jakie czekają kierowców w najbliższym czasie, w okolicach Szosy Toruńskiej w Grudziądzu.

Od poniedziałku - przypomnijmy - zamknięty ma być około 100-metrowy fragment ul. Południowej między rondem Dmowskiego a linią kolejową. Robotnicy będą nieco poszerzali wjazd na to skrzyżowanie. Prace, a wraz z nimi utrudnienia w ruchu, mają trwać dwa tygodnie najbliższe tygodnie.

Po nich - w połowie września - rozpocząć się ma remont Szosy Toruńskiej, który wymusi kolejne zmiany w ruchu.
Ulica Szosa Toruńska ma być remontowana na odcinku między rondem Romana Dmowskiego a rondem przy ul. Magazynowej. Asfaltowa nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana a następnie zastąpiona nową. Pominięty zostanie fragment przy rondzie Ryszarda Kaczorowskiego, gdzie nawierzchnia jest dużo nowsza. Przy okazji wyremontowane zostaną zatoki autobusowe.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” z Wąbrzeźna , które wygrało przetarg na to zadanie.
Umowa została już podpisana.

- Liczę, że prace rozpoczną się w połowie września. Inwestycja będzie trwała około miesiąca, ale utrudnienia w ruchu zapewne tylko dwa tygodnie - mówi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Jak na czas prac wyznaczone zostaną objazdy? - Wykonawca przygotowuje jeszcze propozycję organizacji ruchu - odpowiada Jarosław Murgała.

Tym razem objazdy dotyczyć będą także autobusów komunikacji miejskiej.

Remont Szosy Toruńskiej kosztować będzie nieco ponad 1,2 mln zł. Z tej kwoty 815 tys. zł to dotacja, którą pozyskało miasto.

Na przełom października i listopada Zarząd Dróg Miejskich planuje powtórzenie przetargów na remonty ulic, których z powodu braku chętnych albo zbyt wysokich cen, nie udało się przeprowadzić w ostatnich miesiącach. A inwestycji tych jest sporo - przypomnijmy: ul. Kruszelnickiego, Sienkiewicza, Rapackiego i Jackowskiego.

Jeśli jesienią i zimą uda się wyłonić wykonawców, wiosną robotnicy będą mogli ruszyć z pracami.

(DD)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.