Szopka tak, ale z ludźmi

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Szopka tak, ale z ludźmi

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Jutro święto Objawienia Pańskiego i Orszak Trzech Króli. Proboszcz z Czerska zapowiada żywą szopkę, współorganizatorem jest gmina. Będą zwierzęta?

Orszak Trzech Króli wyruszy ze stadionu o godz. 12.30. Na trasie będą cztery stacje, będą rycerze na koniach, a na koniec - na placu targowym będzie koncert kolęd i żywa szopka.

Jaka będzie ta żywa szopka? Czytelnik dopytuje: Jak to - jednak będzie ze zwierzętami? Przecież to niekonsekwentne. Najpierw burmistrz zakazała żywej szopki, a co teraz będzie? Przecież gmina Czersk jest współorganizatorem? Wystarczy spojrzeć na plakat.

Burmistrz Jolanta Fierek mówi, że spotkała się z księdzem proboszczem i z tego, co się zorientowała, będzie żywa szopka, ale z ludźmi, a nie ze zwierzętami. - Nie pytałam o to proboszcza i nawet o tym nie rozmawialiśmy - mówi. - Zresztą, ksiądz zna moje stanowisko. Spodziewam się, że zwierząt w szopce nie będzie.

Co do udziału koni w Orszaku Trzech Króli Jolanta Fierek mówi, że to przecież oczywiste, że jeżeli konie będą ujeżdżane przez jeźdźców, to sytuacja jest zgoła inna i nie można jej porównywać. - Nie jestem jakąś fanatyczką - mówi burmistrz. - Wszystko trzeba wypośrodkować. Chodzi przecież o to, by zwierzęta nie były używane do rozrywki, a tu jest zupełnie inna sytuacja.

Jakie będzie to święto z inscenizacją ulicami miasta, przekonamy się już jutro.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.