Joanna Maciejewska

Szlakiem polskiej historii

Hanna Anzel, przewodnicząca rady gminy wręczyła uczniom vouchery na planowane wycieczki. Fot. nadesłane Hanna Anzel, przewodnicząca rady gminy wręczyła uczniom vouchery na planowane wycieczki.
Joanna Maciejewska

- Zależy nam, by uczniowie mieli kontakt z „żywą historią” i zapamiętali sprawy najistotniejsze dla dziejów Polski - mówi Marek Olszewski.

Aby zrealizować ten cel, gimnazja w Lubiczu Górnym i Grębocinie, wraz z władzami samorządowymi, opracowały specjalny program pedagogiczny polegający na wyjazdach edukacyjnych do miejsc istotnych w naszej historii. Jego celem jest też kształtowanie postawy patriotycznej uczniów.

Trasę i cel wyjazdu określiły szkoły. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lubiczu Górnym zobaczą Gdańsk, Westerplatte, Muzeum Solidarności i Muzeum Stutthof, natomiast uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Grębocinie pojadą na wyccieczkę śladami rycerzy - odwiedzą zamek w Malborku i Gniewie, a także zwiedzą Muzeum Stutthof.

Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz umówiła się z młodzieżą na spotkanie, na którym uczniowie opowiedzą o swoich wrażeniach z wycieczki. - Jesteście pierwszymi klasami, które otrzymują taką możliwość. Sprawujcie się dobrze, bo od tego zależą wyjazdy uczniów klas III w kolejnych latach - żartowała. Wycieczki przeznaczone są dla klas III gimnazjum.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.