Szkoły wyższe z Bydgoszczy zapraszają uczniów na kursy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Szkoły wyższe z Bydgoszczy zapraszają uczniów na kursy

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Do matury pozostały trzy miesiące. Bydgoskie uczelnie oferują specjalne zajęcia, które pozwolą lepiej przygotować się do tego egzaminu.

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego takie kursy już trwają. - Powtórki maturalne prowadzimy od kilku lat - mówi Sebastian Nowak z biura prasowego uczelni. - Są bezpłatne, a maturzyści przed egzaminami zawsze szukają dodatkowych źródeł wiedzy.

W zeszłym roku największą popularnością cieszyły się „korki” z matematyki. Forma zajęć zależy od wykładanego przedmiotu. - Są to wykłady, powtórka najważniejszych zagadnień, praca na testach albo indywidualne konsultacje - opowiada Nowak. - Już dziś możemy zaprosić na lekcje z historii sztuki. Przewidzieliśmy osiem spotkań, na które nie ma zapisów. Na pewno w marcu ruszymy też z powtórkami z matematyki. Cały czas odbywają się również „Bliskie spotkania z biologią”.

Te wykłady są skierowane do wszystkich, ale maturzyści również będą mogli wykorzystać zdobytą tam wiedzę podczas majowego egzaminu.

- W zeszłym tygodniu dr Tomasz Marquardt opowiedział o ewolucji układów zwierząt bezkręgowych - uzupełnia Nowak. - Kolejne, poświęcone cyklom rozwojowym grzybów i roślin zaplanowaliśmy na środę.

Również Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa wyciąga rękę do uczniów. - W tym roku zamierzamy uruchomić kursy z najbardziej popularnych na maturze przedmiotów - wyjaśnia Dorota Habel, p.o. kierownika działu promocji i informacji uczelni. - Będą to zajęcia z matematyki, języka polskiego, historii i fizyki oraz z języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Rozpoczynają się w marcu i potrwają do końca kwietnia. Są płatne.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się „Matematyka Last Minute”. - Jej program obejmuje 30 godzin lekcyjnych i stanowi doskonałą formę przygotowania do egzaminu na poziomie podstawowym - dodaje Habel.

Wyższa Szkoła Gospodarki zaprasza maturzystów tradycyjnie już w kwietniu. - Zajęcia „SOS Matematyka” zawsze są oblegane - wyjaśnia Małgorzata Dysarz, kierownik biura prasowego WSG. - Do tej pory wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nich udział, zdali. Spotkania są bezpłatne. Organizujemy także wakacyjne kursy dla tych, którym matura przysporzyła kłopotów i muszą jeszcze raz przystąpić do egzaminu.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy także wspiera swoich przyszłych studentów. I zaprasza ich we wrześniu. - Spotkania obejmują matematykę, fizykę i chemię, czyli podstawowe przedmioty ścisłe - mówi Mieczysław Naparty, rzecznik UTP. - Skierowane są do absolwentów szkół średnich, którzy egzamin dojrzałości mają już za sobą, ale mają wątpliwości, czy na pewno poradzą sobie na naszej uczelni.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.