Szkoły czeka spore malowanie [lista inwestycji]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Szkoły czeka spore malowanie [lista inwestycji]

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

W dwa miesiące wakacji placówki chcą zdążyć ze wszystkimi zaplanowanymi pracami.

Lipiec i sierpień to czas, gdy w wielu szkołach i przedszkolach prowadzone są gruntowne remonty. Odnawia się elewację, toalety, sale gimnastyczne i ogrodzenia. Na te prace miasto przeznaczy ponad pięć milionów złotych.

Spore zmiany czekają Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4. Przy Stawowej w wakacje ma powstać boisko wielofunkcyjne. W miejscu dawnego znajduje się basen „Czwórka” i parking. - Między budynkami jest wolna przestrzeń i można ulokować tam nowe miejsce do ćwiczeń - mówi Justyna Rościszewska, wicedyrektor szkoły.

- Uczniowie będą mogli grać w koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę. Teren będzie ogrodzony, ale dostępny dla mieszkańców. Dodatkowo pojawią się stojaki na rowery i ławki.

W ZS nr 28 odmalowane zostaną hole i niektóre sale lekcyjne, a generalny remont czeka łazienkę dla dziewcząt oraz pokój nauczycielski. W Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 położą nowy dach, a na korytarzach zostaną zamontowane czujniki dymu.

- Dla naszych klas dwujęzycznych, które między zajęciami mają „okienka”, przygotujemy pokój wypoczynkowy - wyjaśnia Anna Stegienka, wicedyrektor Zespole Szkół nr 4.

- Uczniowie będą mogli tam spędzać czas między lekcjami. Już jedna taka sala u nas jest, ale z uwagi na to, że od przyszłego roku będziemy mieć więcej klas, przydałaby się kolejna. Do tego planujemy także wymianę drzwi wejściowych. A jeśli się uda, to odnowimy również pokój nauczycielski.

„Samochodówkę” czekają tylko kosmetyczne zmiany. W poprzednich latach gruntowną modernizację przeszła tamtejsza stacja kontroli pojazdów, wymieniono też drzwi wejściowe. - Zawsze jest coś do zrobienia, ale w tym roku skupimy się na drobnych pracach konserwacyjno-remontowych - wyjaśnia Katarzyna Szułczyńska, kierownik gospodarczy Zespołu Szkół Samochodowych. - Chcemy w ten sposób zaoszczędzić pieniądze na zakup sprzętu do sal w następnych latach.

Dodatkowo przy ZS nr 26 i Szkole Podstawowej nr 56 powstaną place zabaw. - W Przedszkolu nr 18 wymienimy ogrodzenie, a na parterze będzie wydzielona szatnia - uzupełnia Jadwiga Zagert, zastępca dyrektora wydziału edukacji i sportu ratusza. - W podstawówce nr 58 zostanie wyremontowana kuchnia, a ZS nr 15 zyska świetlicę. Planowana jest także realizacja m.in. dwóch dużych zadań, polegających na modernizacji przyszkolnych boisk na Kapuściskach i Osowej Górze w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.