Szkolny czar par, czyli randka z nauką

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Szkolny czar par, czyli randka z nauką

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Po raz dwunasty Gimnazjum nr 1 gościło uczniów klas drugich z powiatu chojnickiego na konkursie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej pod nazwą „Czar par”.

Właśnie pary z klas drugich reprezentowały poszczególne szkoły gimnazjalne z powiatu chojnickiego. - Uczniowie mieli po dziesięć minut na rozwiązanie zadań na różnych stanowiskach związanych z różnymi działami nauki, m.in. matematyką, biologią, chemią, geografią oraz informatyką - informuje z relacji z turnieju Oliwia Gumienniczek z klasy IIIa z Gimnazjum nr 1.

Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej z łamigówkami, krzyżówkami, pracą przy atlasie i zadaniami przy komputerze, poradzili sobie Agata Pestka i Mateusz Sypniewski z Gimnazjum w Brusach, którzy zdobyli 152 pkt. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze - Magdalena Bernaś i Konrad Grabowski z Gimnazjum nr 1 w Chojnicach - 144 pkt. Tuż za nimi uplasowały się Maja i Nadia Czarneckie z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach - 141 pkt.

Jako że szkoły reprezentowały po dwie pary, po podliczeniu wyników obu par zwyciężyło Gimnazjum w Brusach, przed Gimnazjum nr 2 w Chojnicach i Gimnazjum nr 1 w Chojnicach.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.