Szkolne boisko znów wróci do budżetu

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Nawrocka
Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Szkolne boisko znów wróci do budżetu

Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Będzie boisko przy szkole podstawowej numer 2 w Mogilnie Inwestycja zostanie zapisana w tegorocznym budżecie.

W styczniu z listy zaplanowanych na ten rok inwestycji wykreślona została budowa boiska przy szkole podstawowej numer 2. A według uchwalonego w grudniu budżetu gminy, budowa miała kosztować 400 tysięcy, w tym 100 tysięcy to dofinansowanie z zewnątrz. Inwestycja znikła, tak jak inne przedsięwzięcia „sportowe”, z których realizacji po krytyce radnych chciał zrezygnować burmistrz Leszek Duszyński. Przypomnijmy, że po dyskusji część inwestycji, które nie miały być w tym roku wykonanie, wróciła do budżetu. Boisko przy szkole nie.

Jak przypomina Alina Dobersztyn pomysł z budową boiska nie jest nowy. Boisko jest oczekiwane od wielu lat. Mieszkańców zaskoczyła informacja, że tak szybko zdecydowano o wycofaniu tej inwestycji z 2016 roku.

- Była mowa, że jeśli będzie likwidacja gimnazjów, to nie ma sensu budowa boiska - przypomina Alina Dobersztyn.

Przygotowania do budowy boiska trwają od 2009 roku. Jednak w ubiegłym roku sens finalizowania inwestycji stanął pod znakiem zapytania. A to przez zapowiadaną zmianę w systemie oświaty. Jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości zlikwidowałby gimnazja budynek przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, gdzie teraz mieści się jedyne gminne gimnazjum, byłby pusty.

Wtedy właśnie tam zostałaby przeniesiona szkoła dwójka. Dodajmy, że po likwidacji gimnazjum i przeniesieniu dwójki w budynku szkoły podstawowej mogłaby powstać biblioteka, która potrzebuje nowej siedziby.

- Jeśli będzie likwidacja gimnazjów to nie ma sensu budowa boiska, bo to będą wyrzucone pieniądze. Takie były plany, takie były rozmowy. Rząd się wycofuje z tego , coraz głośniej mówi się, że gimnazja pozostaną. Żadna decyzja nie jest podjęta, stąd moje obawy, że za szybko zdecydowano, aby boiska nie budować - mówi Alina Dobersztyn.

Tymczasem burmistrz Leszek Duszyński mówi, że budowa boiska wróci do budżetu gminy. Gmina zamierza starać się o dofinansowanie na budowę obiektu. Jak wyjaśnia burmistrz taką decyzję podjęto, ponieważ na razie nie ma decyzji o likwidacji gimnazjów. Szkoła numer 2 pozostaje w swojej dotychczasowej siedzibie przy ulicy Sądowej.

Przypomnijmy także, że mimo kontrowersji biblioteka mogileńska ma mieć nową siedzibę w hali Sokoła. Hala decyzją radnych niedawno została książnicy przekazana.

Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.