Szkolna wyprawka last minute

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Katarzyna Domagała-Szymonek

Szkolna wyprawka last minute

Katarzyna Domagała-Szymonek

Porządny plecak za 100 zł? A ile za zeszyt albo długopis? Trzy dni zostały na przygotowanie szkolnej wyprawki. Ile na nią wydamy?

O przygotowanie zestawienia najtańszych produktów poprosiliśmy siedem sklepów. Odpowiedź uzyskaliśmy od sześciu z nich. W przypadku Auchan sami przejrzeliśmy ich ofertę. Sprawdziliśmy też, jak ceny prezentują się na portalu Allegro.pl, gdzie skorzystaliśmy z wyszukiwarki produktów. Zaznaczaliśmy opcję „najtańszy”. Wyniki z portalu traktujemy jako ciekawostkę, bo - pamiętajmy - są jeszcze koszty przesyłek. Ostatecznie okazało się, że najtaniej jest w Tesco, a najdrożej w Biedronce, gdzie większość produktów jest z licencją konkretnej marki, a co za tym idzie - cena jest wyższa.

Co z podręcznikami? Nie muszą ich kupować rodzice uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Dwa pierwsze roczniki dostaną egzemplarze z ubiegłych lat, III klasa - nowe książki. Szkoła udostępni podręczniki także uczniom IV klasy podstawówki oraz I klasy gimnazjum. Z kolei uczniowie klas V szkół podstawowych i II klas gimnazjum objęci zostali rządową dotacją. Na piątoklasistę jest to 138,50 zł (podręczniki) i 24,75 zł (ćwiczenia). W przypadku II klasy gimnazjum dotacja wynosi 247,50 zł i 24,75 zł.

Za podręczniki zapłacą rodzice uczniów klas VI, III gimnazjum i szkół średnich. Komplet do ostatniej klasy gimnazjum kosztuje średnio 300 zł. Droższe są podręczniki do liceum czy technikum - jeden ok. 40-45 zł. Rodzice wydadzą ponad 400 zł. Do tego książki do nauki języków obcych - 120-150 zł za zestaw.

Katarzyna Domagała-Szymonek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.