Szkoła z tradycjami, ale myszką nie trąci

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorskapl

Szkoła z tradycjami, ale myszką nie trąci

Maria Eichlermaria.eichler@pomorskapl

Do starego czy do nowego ogólniaka? Oto jest pytanie...W każdej szkole stają na głowie, by przekonać do siebie gimnazjalistów.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach i Technikum im. Stefana Bieszka były już drzwi otwarte. Uczniowie tych szkół wraz z nauczycielami zaangażowali się w promowanie szkoły i zachęcanie gimnazjalistów do kontynuowania nauki w jednej z nich.

Dzięki temu przedsięwzięciu młodsi koledzy i koleżanki obecnych licealistów oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, obejrzeć prezentacje i zobaczyć namiastkę tego, co dzieje się w ZS. Na terenie szkoły były rozstawione przeróżne punkty informacyjne, m.in. przedmiotowe, sportowe, Bractwa Rycerskiego Herbu „Tur”, były też pokazy umiejętności uczniów. Było więc i ciekawie, i wesoło.

Drzwi otwarte cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży oraz rodziców, wyjątkowa atmosfera stworzona przez licealistów z pewnością przyciągnie rzesze chętnych, by kontynuować edukację w naszej szkole.

- Jesteśmy przekonane, że z większością z nich zobaczymy się już we wrześniu - powiedziały nam uczennice klasy Ia LO: Dominika Stanke, Dominika Foks, Wiktoria Sikorska, Martyna Michalska i Agnieszka Lepak.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorskapl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.