Szkoła z Browarowej zaproszona na debatę do UTP w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Radosław Swigon
Iwona Góralczyk

Szkoła z Browarowej zaproszona na debatę do UTP w Bydgoszczy

Iwona Góralczyk

Targi edukacyjne, które zorganizowano niedawno w Żninie, były okazją do zaprezentowania się szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu nie tylko gimnazjalistom, ale także innym gościom.

Jednym z nich była Jolanta Metkowska - dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Doceniła ona walory Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Karłowskiej w Żninie i zaprosiła szkołę do reprezentowania powiatu żnińskiego w debacie o rozwoju szkolnictwa zawodowego, którą zorganizowano na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Wybór nie był przypadkowy. Największa w powiecie żnińskim szkoła ponadgimnazjalna proponuje szeroki wachlarz kształcenia w poszukiwanych zawodach i współpracuje z bardzo liczną grupą pracodawców. O efektach nauki świadczy m.in. jej pozycja w ogólnopolskich rankingach techników: w tym roku analiza wyników egzaminów zawodowych dała tej placówce 75 miejsce w kraju. Na szczególne podkreślenie zasługuje wynik uczniów technikum informatycznego - zawodu deficytowego w naszym województwie. W Kujawsko-Pomorskiem lepsi od absolwentów z Browarowej w Żninie byli tylko uczniowie Technikum Elektronicznego z Bydgoszczy.

ZSP w Żninie znalazł się wśród kilku szkół zawodowych naszego województwa, które prezentowały swoje osiągnięcia w czasie ogólnopolskiego spotkania pt. „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy“ w Bydgoszczy. Na stanowisku żnińskiego technikum można było m.in. skosztować wyrobów cukierniczych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły torty przygotowane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej Klaudię Rachwał i Jakuba Ratajczaka.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.