Szkoła z Browarowej zaproszona na debatę do UTP w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Radosław Swigon
Iwona Góralczyk

Szkoła z Browarowej zaproszona na debatę do UTP w Bydgoszczy

Iwona Góralczyk

Targi edukacyjne, które zorganizowano niedawno w Żninie, były okazją do zaprezentowania się szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu nie tylko gimnazjalistom, ale także innym gościom.

Jednym z nich była Jolanta Metkowska - dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Doceniła ona walory Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Karłowskiej w Żninie i zaprosiła szkołę do reprezentowania powiatu żnińskiego w debacie o rozwoju szkolnictwa zawodowego, którą zorganizowano na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Wybór nie był przypadkowy. Największa w powiecie żnińskim szkoła ponadgimnazjalna proponuje szeroki wachlarz kształcenia w poszukiwanych zawodach i współpracuje z bardzo liczną grupą pracodawców. O efektach nauki świadczy m.in. jej pozycja w ogólnopolskich rankingach techników: w tym roku analiza wyników egzaminów zawodowych dała tej placówce 75 miejsce w kraju. Na szczególne podkreślenie zasługuje wynik uczniów technikum informatycznego - zawodu deficytowego w naszym województwie. W Kujawsko-Pomorskiem lepsi od absolwentów z Browarowej w Żninie byli tylko uczniowie Technikum Elektronicznego z Bydgoszczy.

ZSP w Żninie znalazł się wśród kilku szkół zawodowych naszego województwa, które prezentowały swoje osiągnięcia w czasie ogólnopolskiego spotkania pt. „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy“ w Bydgoszczy. Na stanowisku żnińskiego technikum można było m.in. skosztować wyrobów cukierniczych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły torty przygotowane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej Klaudię Rachwał i Jakuba Ratajczaka.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.