Szkoła w Mogilnie ma się czym chwalić

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Szkoła w Mogilnie ma się czym chwalić

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Wielki sukces uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Mogilnie.

Właśnie opublikowano doroczny, ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy. To bardzo prestiżowe zestawienie, opracowywane przez specjalistów.

W tym roku wyjątkowe powody do zadowolenia mają uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Mogilnie. Technikum, działające tutaj znalazło się na 2. miejscu w województwie oraz na 27. w kraju. Tak wysokie miejsce oznacza, że placówka otrzymuje Znak Najwyższej Jakości - Złota Szkoła 2016.

- Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na tegoroczne rankingi. Kiedy się pojawiły, posypały się gratulacje i łzy szczęścia. Dla mnie osobiście jest to nie tylko powód do dumy i wielkiego zadowolenia ale przede wszystkim okazja aby podziękować wybitnym specjalistom, nauczycielom - mistrzom i architektom tego sukcesu. Dziękuję także ubiegłorocznym absolwentom za dobrą naukę oraz ich rodzicom za wsparcie i motywację - mówi Zbigniew Grzechowski, dyrektor szkoły.

Andrzej Konieczka, naczelnik wydziału oświaty mogileńskiego starostwa dodaje, że wysokie wyniki to efekt powiatowej polityki oświatowe. To między innymi system stypendialny zachęca bowiem zdolnych uczniów, aby wybierali właśnie szkoły w powiecie mogileńskim. Przypomnijmy, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą liczyć na stypendia za wysokie wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia oraz stypendia na dojazd do szkoły.

Dodajmy, że technikum w Bielicach uplasowało się na 14. miejscu w województwie i 229. w kraju.

W rankingu liceów w klasyfikacji znalazło się jedynie liceum przy Zespole Szkół. Jest na 43. miejscu w województwie. Nie ma liceum strzeleńskiego, ani trzemeszeńskiego. Wysokie miejsce w rankingu to jeden z argumentów w zabiegach o nowych uczniów. Licea powiatu mogileńskiego oraz to prowadzone teraz przez gminę Trzemeszno nie znalazły się w rankingu krajowym oraz w klasyfikacji maturalnej, która uwzględnia 200 najlepszych szkół w Polsce.

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.