Szekspir graficznie, czyli jak wybitni plastycy „opisują” sztuki geniusza

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Karol Poliński

Szekspir graficznie, czyli jak wybitni plastycy „opisują” sztuki geniusza

Karol Poliński

We włocławskim Teatrze Impresaryjnym oglądać można wystawę pt. „Szekspir graficznie”.

Warto przypomnieć, że w tym roku obchodzimy 400. rocznicę śmierci wybitnego dramatopisarza i poety, aktora i reformatora teatru, który wywarł ogromny wpływ na losy literatury i sztuki scenicznej. Ekspozycja otwarta właśnie w TI prezentuje plakaty do sztuk opartych na dziełach Williama Szekspira, m.in.: „Hamlet”, „Makbet”, „Król Lir”, „Romeo i Julia”, „Sen nocy letniej”, „Juliusz Cezar”, „Jak wam się podoba”, „Wieczór trzech króli”.

Zobaczyć można prace Joanny Górskiej, Jana Jaromira Aleksiuna, Wojciecha Freudenreicha, Mieczysława Górowskiego, Marcina Mroszczaka, Eugeniusza Geta Stankiewicza, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świeżego.

Na wystawie prezentowane są również plakaty Magdaleny Tomkowiak, Lexa Drewinskiego, Sebastiana Kubicy i Nikodema Pręgowskiego, nagrodzone w konkursie ogłoszonym przez warszawską Galerię Plakatu AMS.

Wystawa w Teatrze Impresaryjnym będzie czynna do 28 marca.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.