Szefie. Przyjmij na staż. Pośredniak pomoże

Czytaj dalej
Fot. Piotr Warczak
Aleksandra Pasis

Szefie. Przyjmij na staż. Pośredniak pomoże

Aleksandra Pasis

Przedsiębiorcy z Grudziądza mogą zdecydować się na przyjęcie stażystów z dwóch grup wiekowych: powyżej 29. roku życia i osoby przed „trzydziestką”.

Zainteresowani zatrudnieniem bezrobotnych z pierwszego przedziału - zgodnie z założeniami projektu w ramach którego trwa nabór wniosków - muszą liczyć się z tym, że ich stażystami mogą zostać osoby: niepełnosprawne bądź długotrwale bezrobotne lub powyżej 50. roku życia.

Właściciele zakładów, którzy są zainteresowani przyjęciem na staż bezrobotnych z drugiej grupy, czyli poniżej 30 lat muszą się liczyć z tym, że jego uczestnikami będą osoby długotrwale bezrobotne bądź niepełnosprawne, spełniające jednocześnie dodatkowo warunki: nie kształcą się i nie szkolą.

Przy czym osoby bezrobotne w wieku 18-24 lat - w myśl przepisów pozostają bez pracy nieprzerwanie przez ponad 6 miesięcy, a osoby w wieku 25-29 lat - przez ponad 12 miesięcy.

Średni okres trwania stażu - w przypadku obu projektów - to pięć miesięcy.

Pracodawcy w tym okresie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wynagrodzeniem i utrzymaniem stażystów. Stypendium wypłaca im „pośredniak”.

Nabór wniosków na organizację staży trwa do 29 stycznia. Więcej informacji pod nr tel. 56 643 84 70.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.