Szefie. Przyjmij na staż. Pośredniak pomoże

Czytaj dalej
Fot. Piotr Warczak
Aleksandra Pasis

Szefie. Przyjmij na staż. Pośredniak pomoże

Aleksandra Pasis

Przedsiębiorcy z Grudziądza mogą zdecydować się na przyjęcie stażystów z dwóch grup wiekowych: powyżej 29. roku życia i osoby przed „trzydziestką”.

Zainteresowani zatrudnieniem bezrobotnych z pierwszego przedziału - zgodnie z założeniami projektu w ramach którego trwa nabór wniosków - muszą liczyć się z tym, że ich stażystami mogą zostać osoby: niepełnosprawne bądź długotrwale bezrobotne lub powyżej 50. roku życia.

Właściciele zakładów, którzy są zainteresowani przyjęciem na staż bezrobotnych z drugiej grupy, czyli poniżej 30 lat muszą się liczyć z tym, że jego uczestnikami będą osoby długotrwale bezrobotne bądź niepełnosprawne, spełniające jednocześnie dodatkowo warunki: nie kształcą się i nie szkolą.

Przy czym osoby bezrobotne w wieku 18-24 lat - w myśl przepisów pozostają bez pracy nieprzerwanie przez ponad 6 miesięcy, a osoby w wieku 25-29 lat - przez ponad 12 miesięcy.

Średni okres trwania stażu - w przypadku obu projektów - to pięć miesięcy.

Pracodawcy w tym okresie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wynagrodzeniem i utrzymaniem stażystów. Stypendium wypłaca im „pośredniak”.

Nabór wniosków na organizację staży trwa do 29 stycznia. Więcej informacji pod nr tel. 56 643 84 70.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.