Szef WiK: - Kadry do szkolenia, oczyszczalnia do modernizacji

Czytaj dalej
Fot. Piotr Idem
Iwona Góralczyk

Szef WiK: - Kadry do szkolenia, oczyszczalnia do modernizacji

Iwona Góralczyk

Podczas nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WIK“ przedstawiono plany rozwojowe na 2016 rok.

Prezes zarządu Jerzy Mączko skomentował sytuację kadrową i organizacyjną w spółce. Mówił o konieczności dalszego kształcenia i rozwoju kadr na wszystkich szczeblach. Zauważył również, że już po pierwszych tygodniach pracy dostrzega konieczność dopracowania (a w wielu przypadkach opracowania na nowo) dokumentów organizujących pracę spółki (regulaminów, procedur itp.).

Kluczowym punktem zgromadzenia była prezentacja planów pracy spółki „WIK“ na 2016 rok, wśród których najważniejsze będą: wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, opracowanie koncepcji kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków, przygotowanie wniosku aplikacyjnego na środki z Unii Europejskiej na planowaną modernizację oczyszczalni oraz opracowanie i wdrożenie systemu gospodarki odpadami w gminie Żnin.

- Obecny na spotkaniu Paweł Piechowiak - kierownik wydziału inwestycji UM w Żninie, poruszył problem złego stanu systemu kanalizacji deszczowej i konieczność podjęcia konkretnych działań w kierunku poprawy. Większość odcinków tej kanalizacji jest niedrożna, co wywołuje bardzo negatywne skutki dla właścicieli nieruchomości (częste zalewanie w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych) - poinformował Dawid Kolasa, rzecznik burmistrza Żnina.

- Ustalono, że niezbędna jest inwentaryzacja stanu kanalizacji deszczowej w gminie Żnin, wykonana wspólnymi siłami urzędu i spółki. W ostatnich kilkunastu latach nie prowadzono tego rodzaju działań - dowiedzieliśmy się.

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników było również okazją do poznania planów spółki związanych z działaniami w obszarach, w których dotychczas „WIK“ nie funkcjonował.

- Chodzi o rozszerzenie pakietu usług odpłatnych świadczonych na rzecz osób fizycznych i prawnych oraz wzięcie udziału w postępowaniach o zamówienia publiczne organizowanych przez gminę Żnin i inne jednostki.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.