Szef WiK: - Kadry do szkolenia, oczyszczalnia do modernizacji

Czytaj dalej
Fot. Piotr Idem
Iwona Góralczyk

Szef WiK: - Kadry do szkolenia, oczyszczalnia do modernizacji

Iwona Góralczyk

Podczas nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WIK“ przedstawiono plany rozwojowe na 2016 rok.

Prezes zarządu Jerzy Mączko skomentował sytuację kadrową i organizacyjną w spółce. Mówił o konieczności dalszego kształcenia i rozwoju kadr na wszystkich szczeblach. Zauważył również, że już po pierwszych tygodniach pracy dostrzega konieczność dopracowania (a w wielu przypadkach opracowania na nowo) dokumentów organizujących pracę spółki (regulaminów, procedur itp.).

Kluczowym punktem zgromadzenia była prezentacja planów pracy spółki „WIK“ na 2016 rok, wśród których najważniejsze będą: wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, opracowanie koncepcji kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków, przygotowanie wniosku aplikacyjnego na środki z Unii Europejskiej na planowaną modernizację oczyszczalni oraz opracowanie i wdrożenie systemu gospodarki odpadami w gminie Żnin.

- Obecny na spotkaniu Paweł Piechowiak - kierownik wydziału inwestycji UM w Żninie, poruszył problem złego stanu systemu kanalizacji deszczowej i konieczność podjęcia konkretnych działań w kierunku poprawy. Większość odcinków tej kanalizacji jest niedrożna, co wywołuje bardzo negatywne skutki dla właścicieli nieruchomości (częste zalewanie w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych) - poinformował Dawid Kolasa, rzecznik burmistrza Żnina.

- Ustalono, że niezbędna jest inwentaryzacja stanu kanalizacji deszczowej w gminie Żnin, wykonana wspólnymi siłami urzędu i spółki. W ostatnich kilkunastu latach nie prowadzono tego rodzaju działań - dowiedzieliśmy się.

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników było również okazją do poznania planów spółki związanych z działaniami w obszarach, w których dotychczas „WIK“ nie funkcjonował.

- Chodzi o rozszerzenie pakietu usług odpłatnych świadczonych na rzecz osób fizycznych i prawnych oraz wzięcie udziału w postępowaniach o zamówienia publiczne organizowanych przez gminę Żnin i inne jednostki.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.