Szarpana godność. Od próśb do okupacji

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jolanta Zielazna

Szarpana godność. Od próśb do okupacji

Jolanta Zielazna

Czarę goryczy przelała konwencja PiS. Było o wyprawce szkolnej - 300 zł dla każdego dziecka, o emeryturach dla matek, które wychowały czwórkę dzieci, o 23 miliardach na program Dostępność plus. A o problemach opiekunów osób z niepełnosprawnościami ani słowa.

No i od środy 18 kwietnia rodzice dorosłych już, niepełnosprawnych dzieci znowu protestują na sejmowych korytarzach. Znowu, bo byli tam cztery lata temu. Teraz mówią, że odwiesili tamten protest.

O co walczą? Ciągle o to samo - możliwość godnego życia dla swoich dzieci, które już dorosły, stały się pełnoletnie. Na życie ma im wystarczyć renta socjalna (865 zł brutto) i 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego. Te 153 zł nie zmieniło się od 12 lat. Nie podlega żadnej waloryzacji.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci mają dwa postulaty. W sejmie wciąż trwa walka o ich spełnienie. Więcej na ten temat przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.