Szarpana godność. Od próśb do okupacji

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jolanta Zielazna

Szarpana godność. Od próśb do okupacji

Jolanta Zielazna

Czarę goryczy przelała konwencja PiS. Było o wyprawce szkolnej - 300 zł dla każdego dziecka, o emeryturach dla matek, które wychowały czwórkę dzieci, o 23 miliardach na program Dostępność plus. A o problemach opiekunów osób z niepełnosprawnościami ani słowa.

No i od środy 18 kwietnia rodzice dorosłych już, niepełnosprawnych dzieci znowu protestują na sejmowych korytarzach. Znowu, bo byli tam cztery lata temu. Teraz mówią, że odwiesili tamten protest.

O co walczą? Ciągle o to samo - możliwość godnego życia dla swoich dzieci, które już dorosły, stały się pełnoletnie. Na życie ma im wystarczyć renta socjalna (865 zł brutto) i 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego. Te 153 zł nie zmieniło się od 12 lat. Nie podlega żadnej waloryzacji.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci mają dwa postulaty. W sejmie wciąż trwa walka o ich spełnienie. Więcej na ten temat przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.