Szare dni? Barwna wystawa sprawi, że miną!

Czytaj dalej
Fot. Art on paper Alicja Grążawska
Katarzyna Pomianowska

Szare dni? Barwna wystawa sprawi, że miną!

Katarzyna Pomianowska

W piątek, 11 grudnia o godz. 18.00 warto wybrać się na wernisaż wystawy BLOSSOM vol. IV. Swoje prace zaprezentuje Alicja Grążawska.

Blossom (kwitnienie) czyli eksperymenty z radości tworzenia. - Obserwując twórczość i zabawę dziecka widzimy, jak bardzo się ono angażuje, jednocześnie całkowicie zaspokajając swoją potrzebę działania. Ślad palca, plama barwna, czy kreska wywołują w dziecku wzruszenie i popychają do tworzenia, któremu towarzyszy radość z wykonywanej czynności - czytamy w opisie wystawy.

- Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy cyklu Blossom, który już po raz czwarty będzie prezentowany publiczności. W cyklu zagościły nowości, ale dzięki uprzejmości właścicieli, będzie też można zobaczyć najpopularniejsze prace. Szykują się też niespodzianki dla wszystkich wernisażowych gości. Przybywajcie, rezerwujcie czas w kalendarzu - zachęca pani Alicja.

- Blossom to mój osobisty eksperyment, który się powiódł.

- Kwiatki, kwiatuszki dla niektórych często infantylne, kolorowe, zbyt wesołe, niedojrzałe. Prześladowały mnie wzory, kolory - wszystkie kwiatowe, na wszystkich możliwych płaszczyznach: od butów i sukienek po firanki i filiżanki. Postanowiłam nad tym natręctwem się zatrzymać, poobserwować, namalować ich tysiące i zobaczyć jak długo będą jeszcze siedzieć w mojej głowie. Freud wierzył, że przepracowanie tematu - przegadanie - uwalnia nas od od niego - mówi o swojej twórczości pani Alicja.

Artystka ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu kierunek - Edukacja Artystyczna specjalizacja Media Rysunkowe, otrzymując tytuł magister artysta plastyk.

Cykl Blossom był prezentowany pierwszy raz w Londynie w Colour Makes Peolple happy Gallery w dzielnicy EAST DULWICH, dwa razy w Warszawie (w roku 2012 w Klubie Kultury Saskiej Kępy oraz w roku 2014 w Winnym Przystanku na Żolibożu).

Chcecie zobaczyć kilka obrazów już dziś? Zajrzyjcie na facebooka: BLOSSOM vol. IV - Wernisaż wystawy malarstwa.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.