Sylwester w TVP 2 ze świeckim akcentem

Czytaj dalej
Fot. Maciej Ciemny
Maciej Ciemny

Sylwester w TVP 2 ze świeckim akcentem

Maciej Ciemny

Burmistrz podziękował Tobiaszowi, że pokazał cząstkę Świecia.

Nadal nie wiadomo, kiedy finalista telewizyjnego show zagra przed świecką publicznością, ale najbliższa okazja do posłuchania nadarzy się już w sylwestra. - Wezmę udział we wrocławskim koncercie, który będzie na żywo emitowany w TVP 2 - powiedział Tobiasz Staniszewski na konferencji prasowej zorganizowanej w piątek w urzędzie miejskim. Będzie tam wykonywał przeboje The Beatles. - Sam się nie pochwali, ale jako jeden z nielicznych wykona więcej niż jeden utwór - dopowiedział Romuald Dworakowski, kierownik OKSiR.

- To będzie tylko miks trzech kawałków, ale nie mogę zdradzić tytułów - dodał wokalista.

Władze Świecia pogratulowały mu osiągniętego sukcesu.

Artysta otrzymał pamiątkową grafikę z panoramą zamku oraz nagrodę finansową.

- Dziękujemy, że pokazałeś w telewizji cząstkę naszej małej ojczyzny - mówił burmistrz Tadeusz Pogoda.

- U mnie w domu, nawet jak była impreza, to wyciszaliśmy muzykę, gdy zaczynałeś śpiewać - mówił Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza.

Artysta opowiadał nieco o swojej muzycznej drodze. Śpiewał od dziecka. W wieku ośmiu lat zaczął uczyć się gry na klawiszach, a po przeprowadzce do Chełmna w szkole muzycznej zaczął zgłębiać tajniki gry na trąbce. Przez kilka lat utrzymywał się z muzykowania w Wielkiej Brytanii. - Zawiozłem do kilku klubów nagrane demo. Był odzew. Zaprosili mnie do grania - wspominał. - To spory sukces, bowiem na Wyspach jest tradycja słuchania muzyki na żywo w klubach, w związku z czym panuje spora konkurencja i niełatwo się przebić.

Artysta opowiadał też o sile telewizji. - Zaśpiewałem tam raptem kilka piosenek, a słuchało mnie ponad 3 miliony osób. Inaczej bym tego nie osiągnął.

Nie zamierza wyprowadzać się ze Świecia. - Stąd również można wyjeżdżać na koncerty - zadeklarował.

Jest gotowy materiał na pierwszą płytę Tobiasza Staniszewskiego. - Nie mogę zadeklarować, czy ukaże się w przyszłym roku, ale będę do tego dążył.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.