Sylwester już dawno za nami. Zostały śmieci

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Pluta

Sylwester już dawno za nami. Zostały śmieci

Joanna Pluta

Choć od sylwestra minęło już kilka dni, wielu mieszkańców miasta wciąż nie może o nim zapomnieć. Przypomina im o tym wszechobecny bałagan.

- Po prostu się zdenerwowałem, gdy 1 stycznia wieczorem wyszedłem z domu i cała moja ulica była usłana potłuczonymi butelkami, opakowaniami po fajerwerkach, śmieciami - mówi pan Andrzej, który mieszka niedaleko placu Piastowskiego. - Uznałem jednak, że na pewno następnego dnia śmieci już znikną. Nie zniknęły do dziś - mówił nam wczoraj.

- Przy ul. Kamiennej na wysokości Gajowej aż roi się od pudeł po fajerwerkach - mówi z kolei pani Alicja, mieszkanka Bartodziejów. Myślałam, że po Nowym Roku znikną, ale gdzie tam.

- Szwederowo w niektórych miejscach wygląda tak, jakby sylwester był wczoraj, a nie w zeszłym tygodniu - mówi Agata. - Rozmawiałam ze znajomymi. Nieciekawie jest też w centrum, na przykład przy Śląskiej. Oczywiście Stary Rynek i okolice od razu posprzątano. Ale kto by się martwił tym, jak wygląda w innych miejscach.

- Miasto zajmuje się sprzątaniem terenów objętych bieżącym utrzymaniem gminy. Pozostałe tereny mogą zostać posprzątane interwencyjnie. Zgłoszenia o miejscach wymagających uporządkowania można przesyłać do Wydziału Zarządzania Kryzysowego UMB - usłyszeliśmy w ratuszu.

Gdzie jeszcze leżą śmieci? Czekamy na Wasze głosy.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.