Święto nauki coraz bliżej. Czas na festiwal

Czytaj dalej
Fot. Fot. dariusz bloch
Anna Stasiewicz

Święto nauki coraz bliżej. Czas na festiwal

Anna Stasiewicz

Ponad 900 wydarzeń do wyboru. Tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki, który rusza 18 maja, zapowiada się rekordowo. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tegoroczny Festiwal zainauguruje uroczysta gala, która odbędzie się w Teatrze Polskim. Gwiazdą wieczoru będzie Krystyna Prońko z zespołem. Pierwszy dzień festiwalu w całości będzie poświęcony kulturze Japonii.

Na miłośników nauki w kampusach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Gospodarki i Collegium Medicum UMK będzie czekać wiele różnorodnych propozycji, a wśród nich liczne warsztaty, wykłady, pokazy, wystawy, konkursy, gry. Do grona organizatorów dołączyła w tym roku Bydgoska Szkoła Wyższa.

Ten rok jest rekordowy pod względem zgłoszonych propozycji imprez - uczestnicy mogą wybierać spośród ponad 900 wydarzeń. Na niektóre trzeba się wcześniej zapisać, jednak na wiele imprez zapisy nie obowiązują. To m.in. pokazy: pływających modeli statków redukcyjnych, sprzętu strażackiego czy mebli z recyklingu.

Zapisywać się można na m.in. na warsztaty dla najmłodszych „Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem?” czy pokaz „Bądź piękna i młoda w każdym wieku”.

Program tegorocznego Festiwalu nawiązuje do jubileuszu 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy i dlatego wiele imprez będzie dotyczyło historii naszego miasta.

Na zakończenie festiwalu, czyli 21 maja, organizatorzy zapraszają na piknik naukowo-rodzinny na Wyspie Młyńskiej. Od godz. 12 do 20 przygotowano wiele atrakcji. Więcej na www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.