Święto Inowrocławia pod znakiem znanych i lubianych artystów

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Dominik Fijałkowski

Święto Inowrocławia pod znakiem znanych i lubianych artystów

Dominik Fijałkowski

Ratusz zapewnia, że Dni Inowrocławia 2016 zorganizowane zostaną w oparciu o sugestie mieszkańców. Będzie muzyka, sport i grillowanie.

- Nie odkrywamy jeszcze wszystkich kart i nie zdradzamy wszystkich zaplanowanych na Dni Inowrocławia 2016 imprez. Zapewniamy jednak, że mieszkańcy, od lat 5 do 105, otrzymają to, czego od nas oczekują. Dla każdego będzie coś miłego - podkreśla Monika Śliwińska, dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu.

Podczas konferencji prasowej w ratuszu zdradzono kilka najważniejszych informacji dotyczących święta miasta.

Najwięcej dziać się będzie w weekend 11 i 12 czerwca.

- Zorganizujemy wówczas imprezę plenerową. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się ona na lotnisku aeroklubu. Mieszkańcom spodobała się ta lokalizacja. Przed rokiem przez lotnisko przewinęło się podczas Dni Inowrocławia 20 tysięcy osób. Chcemy, żeby w tym roku było ich jeszcze więcej - mówi Agnieszka Chrząszcz, rzecznik prasowy urzędu miasta.

W ratuszu podkreślono, że przy przygotowywaniu scenariusza czerwcowego święta brano pod uwagę sugestie mieszkańców. Pytano ich, co nowego chcieliby zobaczyć i usłyszeć, jak również co trzeba zmie- nić w programie Dni Inowrocławia.

Najkrócej mówiąc, święto upłynie pod znakiem muzyki, wielkiego grillowania i wspólnego kibicowania polskim piłkarzom uczestniczącym w Euro 2016.

- Chcemy stworzyć na lotnisku wielką strefę kibica z bardzo dużym telebimem, na którym transmitowany będzie mecz Polska - Irlandia. Wraz z inowrocławianami spotkanie oglądać mają zaproszone gwiazdy. W tej chwili czynimy starania o licencję na transmitowanie meczu - dodaje Agnieszka Chrząszcz.

Dni Inowrocławia 2016 uświetnią występy znanych i lubianych solistów i zespołów.

W sobotę, 11 czerwca, na scenie zaprezentują się grupy „Happysad” oraz „Strachy Na Lachy”. Po koncertach do tańca zaprosi DJ. Z kolei w niedzielę, 12 czerwca, wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Teresa Werner i grupa Boys.

- Zależy nam na tym, by Dni Inowrocławia były imprezą o charakterze rodzinnym. Stąd wspólne oglądanie meczu, grillowanie i zabawa przy muzyce - komentuje Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.