Świetny turniej. Nasza florecistka niepokonana!

Czytaj dalej

Marta Łyczbińska najlepsza w turnieju Pucharu Polski florecistek. We wrocławskim Challenge Wratislavia na podium Weronika Izdebska.

Marta Łyczbińska w XXXVIII Memoriale Fechtmistrza Jana Pieczyńskiego w Poznaniu wygrała wszystkie swoje pojedynki. W eliminacjach była jedną z sześciu niepokonanych florecistek, przez turniej główny przeszła jak burza. Żadnej ze swoich rywalek nie pozwoliła zadać więcej niż 7 trafień, m.in. w półfinale wyeliminowała a swoją siostrę bliźniaczkę Hanną, która teraz reprezentuje barwy AZS UAM Poznań.

W finale torunianka rozbiła 15:5 najlepszą florecistkę z Poznania Martynę Synoradzką. Niepokonana w eliminacjach była także Julia Chrzanowska, ale w 1/8 finału przegrała 8:15 ze swoją koleżanką z juniorskiej kadry Martyną Długosz (Kusy Szczecin) i zajęła 10. miejsce.

To był najlepszy wynik M. Łyczbińskiej w tym sezonie, dzięki temu awansowała na 5. miejsce w rankingu florecistek Polskiego Związku Szermierczego. Prowadzi inna toru-nianka, nieobecna w Poznaniu Martyna Jelińska.

Szermiercza młodzież z całej Europy rywalizowała w tym czasie w Challenge Wratislavia, jednym z największych turniejów tego typu w Europie. W gronie ponad 2 tysięcy uczestników z 31 krajów gospodarze zaledwie kilka razy wspięli się na podium. Jeden z tych sukcesów stał się udziałem naszej Wiktorii Izdebskiej, która zajęła 3. miejsce w rywalizacji szpadzistek do lat 11. W kategorii młodziczek blisko podium (5. miejsce) była także kolejna szpadzistka Julia Mury. Trenerem obu dziewcząt jest Jacek Achenbach.

Wyróżnić można również florecistkę Karolinę Żurawską, która walcząc w kategorii do lat 13 ze starszymi rywalkami zajęła 18. miejsce.

Teraz przed nami mistrzostwach świata kadetów i juniorów w Bourges. W reprezentacji Polski znalazły się dwa miejsca dla reprezentantów toruńskiego floretu. O medale do lat 17 będzie walczył Jan Jurkiewicz, a w rywalizacji juniorek wystąpi Julia Chrzanowska.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.