Świetna zabawa służąca integracji

Czytaj dalej
Fot. SP
Karolina Rokitnicka

Świetna zabawa służąca integracji

Karolina Rokitnicka

W tym tygodniu odbył się doroczny integracyjny Bal Radości. Zabawa, która organizowana jest już od 16 lat to propozycja dla osób niepełnosprawnych. Tradycyjnie odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu

Na pomysł organizacji balu wpadły: ówczesna kierowniczka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewa Witkowska i szefowa Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie Zenobia Rogowska.

W balach uczestniczy ponad 300 osób. Spotykają się, by dobrze się bawić i wspólnie spędzić czas. W programie imprezy są występy artystyczne, tańce i biesiada. Uczestnicy zadbali o oryginalne przebrania. „Bal Radości” ma służyć integracji i zabawie.

Gości powitała kierownik PCPR Katarzyna Bilicka. Na balu oprócz niepełnosprawnych, pojawili się także samorządowcy, księża, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej i różnych instytucji. Patronat nad balem sprawował starosta rypiński i Rada Powiatu.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.