Świetna sprawa dla miłośników nart biegowych

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Świetna sprawa dla miłośników nart biegowych

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Jeśli lubicie jazdę na nartach, ale nie macie czasu, by jeździć daleko w poszukiwaniu tras, możecie teraz spróbować swoich sił na trasie koło Charzyków.

Około dziesięciokilometrowy odcinek trasy do nart biegowych powstał na ścieżce rowerowej Kaszubskiej marszruty między Charzykowami a Małymi Swornegaciami.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu - mówi Karol Rocławski, który razem z grupą znajomych przygotował tę trasę.

Postanowił ułatwić życie narciarzom i po uzyskaniu zgody od włodarzy przygotował specjalny tor. - Znacznie łatwiej stawiać pierwsze kroki na takim torze - mówi Rocławski. - Chciałbym, aby pojawili się na torze wszyscy miłośnicy, spróbowali, pobiegali i powiedzieli, czy im się podobało.

Gdyby ktoś chciał spróbować swoich sił na nartach, a nie wie, jak się do tego zabrać, nie ma sprzętu, może skorzystać z podpowiedzi i dobrych rad. Na pewno uzyska je w sklepie i wypożyczalni sprzętu „Rocek”, który kojarzy się z rowerami, ale to latem. Zimą można dowiedzieć się wszystkiego o sprzęcie zimowym.

Rocławskiemu marzy się, by w naszym regionie, zimą, pojawiła się moda na narty. Oczywiście są fani tego sportu, jednak najczęściej jeżdżą sami gdzieś daleko od Chojnic. - No nie mamy w regionie gotowej infrastruktury do nart, ale są np. ścieżki, które dają nam możliwości. Po próbach będziemy wiedzieli, czy na przyszłość w ten temat zainwestować - mówi „Rocek”.

Być może temat podchwycą samorządowcy i postarają się, by ściągnąć zimą turystów „narciarskich” w piękne okolice.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.