Święta tuż-tuż! Przy stole w Kikole zasiądzie 500 osób

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Świderski
Renata Kudeł

Święta tuż-tuż! Przy stole w Kikole zasiądzie 500 osób

Renata Kudeł

W Kikole mieszkańcy z całej gminy zasiądą do symbolicznej wigilijnej wieczerzy. Zaplanowano ją na 19 bm. Będą, pierożki, barszcz, ryba. I opłatek!

W Kikole choinka będzie przystrojona lada moment. Na razie na budynku urzędu mieszkańcy mogą odczytać życzenia „Wesołych Świąt”.

- Żeby było fajnie i miło będą także inne iluminacje w głównym punkcie miasta - mówi Maria Kulig, sekretarz urzędu gminy.

Na 19 bm. w Zespole Szkół zaplanowano wieczerzę wigilijną. Inaczej, niż ta prywatna, domowa, ta rozpocznie się o godz. 12.30. Za to gości będzie na niej więcej, niż podczas typowo rodzinnej uroczystości. Za stołem zasiądzie ok. 500 osób. Opłatkiem z mieszkańcami z całej gminy, samotnymi, chorymi, niepełnosprawnymi, podzielą się również zaproszeni na uroczystość księża. W menu m.in. barszcz, pierożki, ryby oraz świąteczne przekąski.

Przygotowania do nieco mniejszej miejskiej Wigilii już trwają w Lipnie. Na jutro burmistrz Paweł Banasik i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie zapraszają bezdomnych, samotnych, dotkniętych ubóstwem. Do świątecznego poczęstunku w Miejskim Centrum Kulturalnym może zasiąść nawet 100 osób. Początek o godz. 12.

W Kikole mieszkańcy powitają nowy 2016 rok na skwerku w centrum miejscowości - tam, gdzie lada dzień będzie przystrojona choinka.

- Taka uroczystość to już u nas tradycja - mówi sekretarz Maria Kulig. - Nie zabraknie życzeń, fajerwerków i lampki szampana.

- Nie planujemy hucznego powitania nowego roku - mówi Krzysztof Kalka, sekretarz gminy Wielgie. - Oświetlenie też mamy raczej skromne. Powitania nowego roku nie będzie też w Lipnie. - Już od lat nie mamy takiego zwyczaju - mówi Renata Gołębiewska, sekretarz miasta. - Za to plac Dekerta jest pięknie przystrojony, miasto iluminowane. Przy wigilijnym stole spotkają się w Lipnie nie tylko bezdomni i samotni. Swoją uroczystość mają również emeryci i renciści.

Dziś w Skępem odbywa się spotkanie opłatkowe. Bardzo uroczyste! - Jak co roku miasto jest iluminowane - zapewnia Zbigniew Małkiewicz, sekretarz urzędu miasta i gminy. Choinka na rynku aż lśni od świecidełek. Również plenerowy sylwester jest w tej miejscowości tradycją. Będą: potańcówka przy dobrej muzyce oraz tradycyjne fajerwerki.

Co roku hucznie nowy rok witany jest w Dobrzyniu nad Wisłą. - Tak też będzie i w tym roku - deklaruje burmistrz Jacek Waśko. Uroczystość w plenerze przygotowuje Dobrzyńskie Centrum Kultury „Żak”.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.