Agnieszka Domka-Rybka

Święta 2018. Ile trzeba czekać w kolejce do kasy w sklepiku, dyskoncie i hipermarkecie?

Święta 2018. Ile trzeba czekać w kolejce do kasy w sklepiku, dyskoncie i hipermarkecie? Fot. Nadesłane
Agnieszka Domka-Rybka

Na razie nie będzie podatku od marketów, został zawieszony, co na Polsce wymusiła Unia Europejska. Jednak handel żyje teraz świętami. Kolejki są coraz dłuższe. Ile trzeba stać do kas w hipermarkecie, dyskoncie, sklepiku? Są wyniki z różnych sklepów, m.in. z naszego regionu.

Ustawa dotycząca podatku od handlu detalicznego od początku budziła spore emocje. Został wprowadzony 1 września 2016 roku i miał być stosowany do przychodów osiąganych od tego dnia - jako danina progresywna z dwiema stawkami i progami: 0,8 proc. od nadwyżki przychodu w przedziale od 17 do 170 mln zł miesięcznie oraz 1,4 proc. od nadwyżki powyżej 170 mln zł. Ustalono kwotę wolną od podatku na poziomie 204 mln zł rocznie.

Jeśli nie wszyscy płacą po równo, to oznacza bezprawnie przyznaną niektórym pomoc publiczną. Dlatego interweniowaliśmy w Brukseli - mówi dr Andrzej Faliński, prezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego, niezależny ekspert ds. handlu. 

Tymczasem handel żyje teraz świętami. Sprzedawcy więcej zarobią, ale i mają więcej pracy. Ile czasu Polacy spędzają w kolejkach do kas? Są wyniki z różnych sklepów.

Czytaj więcej  o tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.