Świąteczne spotkanie na starówce [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Karolina Strzałka redakcja.torun@pomorska.pl

Świąteczne spotkanie na starówce [zdjęcia]

Karolina Strzałka redakcja.torun@pomorska.pl

Kolędowanie, spotkanie ze św. Mikołajem - w sobotę odbyło się wigilijne spotkanie torunian.

Tradycyjny wigilijny poczęstunek, opłatek, kolędy i świąteczne życzenia. W sobotę odbyła się Miejska Wigilia dla mieszkańców Torunia.

W minioną sobotę przy Szopce Bożonarodzeniowej zlokalizowanej na Rynku Nowomiejskim odbyła się coroczna Miejska Wigilia dla mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski oraz biskup toruński Andrzej Suski.

Jak na tradycję przystało, uczestnicy rozpoczęli wigilijne spotkanie od wspólnej modlitwy, której przewodniczył biskup Andrzej Suski.

Życzenia mieszkańcom złożył prezydent Michał Zaleski. - Życzę Państwu zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie, ciepłej atmosferze oraz błogosławieństwa Bożego Dzieciątka - mówił włodarz miasta.

Coroczna Wigilia Miejska organizowana w Toruniu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczą w niej nie tylko ubodzy, samotni, ale także osoby, które przychodzą złożyć w świątecznej atmosferze życzenia, spotkać się, porozmawiać, skorzystać z okazji do spotkania z Mikołajem, pośpiewać kolędy.

- Dziękuję wszystkim przybyłym za obecność. To wspaniałe, że mieszkańcy i goście naszego miasta zbierają się tutaj, by złożyć sobie najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia - zapewnia Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, na których czekały symboliczne paczki wypełnione słodyczami, świąteczne ognie oraz pokaz rzeźbienia w lodzie.

Przy wykutym św. Mikołaju trzymającym herb Torunia, uczestnicy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ponadto, dodatkową atrakcją był konkurs, w którym można było wygrać piękne, pachnące choinki. Mieszkańcy mogli też posłuchać kolęd w wykonaniu Aleksandry Szwed i zespołu TheCzad&Makers.

Miejska Wigilia rozpoczęła coroczny cykl „Kolędowanie przy szopce”, który potrwa do 5 stycznia 2017 roku.

Toruńska szopka jest jedną z największych plenerowych szopek w Polsce o powierzchni 180m. Ozdabia ją 25 polichromowanych figur naturalnej wielkości.

Organizatorami Wigilii Miejskiej byli Biuro Toruńskiego Centrum Miasta i Toruńska Agenda Kulturalna. Wsparcie udzieliło kilkunastu toruńskich sponsorów. Pomogły też przedsiębiorstwa.

Autor: Karolina Strzałka

Karolina Strzałka redakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.