Marek Weckwerth

Superurząd żeglugi w Bydgoszczy. Czym będzie się zajmować?

Superurząd żeglugi w Bydgoszczy. Czym będzie się zajmować? Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie administrować na ogromnym obszarze po północne i wschodnie granice Polski.

To powrót, choć w innym kształcie, do koncepcji utworzenia w Bydgoszczy Zarządu Dorzecza Wisły. Projekt nowelizacji ustawy o żegludze śródlądowej przewiduje, że w Polsce funkcjonować będą tylko 3 urzędy żeglugi śródlądowej (teraz jest 8): dla środkowej i dolnej Wisły oraz jej zlewni w Bydgoszczy, zaś dla Odry we Wrocławiu i Szczecinie.

Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie nadzorował transport wodny i bezpieczeństwo żeglugi od Bałtyku po Bug - w całej północno-wschodniej Polsce. Czym jeszcze będzie się zajmować? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.