Superbohater Wirus Black [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Michalak
Maciej Ciemny

Superbohater Wirus Black [zdjęcia]

Maciej Ciemny

Artyści ze Świecia szturmowali Wrocław. Spacerowali z elektronicznym psem.

Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury. Miasto odwiedzili także świeccy artyści. Marek Tomasik, autor m.in. porozrzucanych na ulicach Świecia kamiennych twarzy, od lat współpracuje z klubokawiarnią Neony.

- To przyjazne miejsce. Plus klimat, który teraz panuje we Wrocławiu, sprawił, że nie mogło nas tam zabraknąć - mówi Tomasik. Wyruszyli w mocnym składzie: Natalia Głowala, instruktorka breakdance, Patryk Rybus, początkujący aktor i reżyser teatralny oraz Ania Chojnacka, DJ-ka i producentka muzyczna. Przez cztery dni Wirus Black , w którego wcielili się Głowala i Rybus spacerowali po ulicach Wrocławia. Towarzyszył im elektroniczny pies.

- Ludzie robili zdjęcia, dzieci próbowały bawić się ze zwierzakiem - wspomina Tomasik. - A na koniec zagrała Ania Chojnacka.

Oprócz materiału zdjęciowego powstanie także film z wizyty we Wrocławiu. Na jesieni można spodziewać się kolejnych działań z Wirusem Black, tym razem w Świeciu. Całość ma zwrócić uwagę na zmiany, jakie zaszły w społeczeństwie przez nieustający rozwój świata wirtualnego. - Wirus Black to superbohter naszych czasów - dodaje Tomasik.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.