Sukcesy młodzieżowych ekip z Włocławka

Czytaj dalej
Grzegorz Oleradzki

Kolejnej porażki w drugoligowych bojach doznali drugoligowi koszykarze TKM. Wysoko wygrały ekipy juniorów i juniorów starszych.

AZS UMK Toruń - TKM 86:62

Kwarty: 22:11, 17:24, 30:17, 17:10
TKM: Hanke 18 (3), Warszawski 18 (4), Sołtysiak 8, Krawiec 6 (1), Kłódkowski 1 - J. Nowakowski 4, Ręgocki 3 (1), Matusiak 2, Wronkowski 2, Cieślewicz, Marchlewski.

W kończącym pierwszą rundę spotkań koszykarze TKM (mają do rozegrania zaległy mecz z rezerwami Asseco) gościli na parkiecie toruńskich akademików, przodownika grupy.

Przez pierwsze trzy minuty pojedynek był wyrównany jednak później inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze szybko uzyskując wyraźną przewagę, która na koniec kwarty przekraczała już dziesięć punktów. W początkach drugiej akademicy jeszcze ją podwyższyli, ale kolejnych pięć minut to okres dobrej gry włocławian. Zdobyli trzynaście punktów z rzędu niemal całkowicie niwelując straty. Cztery punkty straty po pierwszej połowie pozwalały na ostrożny optymizm.

Do połowy trzeciej kwarty trwała zacięta walka, a w jej połowie podopieczni trenera Grzegorza Kożana po serii celnych rzutów wolnych Bartosza Matusiaka i Kamila Hanke wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Od tego momentu zaczęli jednak seryjnie popełniać niewymuszone błędy co bezlitośnie wykorzystali rywale. Tę część kwarty włocławianie przegrali 2:20. Poniesionych strat koszykarze TKM nie byli już w stanie odrobić.

W środę zespół włocławski rozegra zaległe, wyjazdowe spotkanie z rezerwami Asseco Gdynia. Jednym z ważnych graczy w zespole rywali jest wychowanek TKM Bartosz Jankowski. Ewentualna wygrana pozwoli awansować o kilka miejsc, zaś porażka oznacza, że pierwszą rundę TKM zakończy na przedostatniej pozycji.

11. kolejka: Domino - Itago 82:58, Asseco II - Obra 90:66, Kotwica - SMS PZKosz.105:61, Decka - Basket 73:85, Politechnika - Trefl II 68:57, Asseco II - Basket (zaległy) 114:55.

Dwa wysokie zwycięstwa odnieśli ostatnio juniorzy starsi i juniorzy TKM. W pojedynku juniorów starszych bez najmniejszych kłopotów wygrali z Piotrcovią Piotrków Tryb. 85:36 (21:12, 27:10, 20:3, 17:11), a punktową zdobyczą podzielili się: J. Nowakowski 12, Kłódkowski 11, Warszawski 11, Ostrowski 9, Ćwikliński 9, Matusiak 8, Różanowski 7, Frontczak 6, Ręgocki 5, Piątek 4, Zboiński 2, Kwiatkowski 1. Dzięki tej wygranej włocławianie są coraz bliżej wygrania połączonej ligi.

Miano niepokonanych utrzymał zespół juniorów bardzo łatwo wygrywając z Szubinianką 103:32 (26:7, 29:1, 28:8, 26:16). Przez trzy kwarty przypominał on ostrzejszy trening, a goście mieli problemy z wywalczeniem pozycji rzutowej. Dopiero w ostatniej kwarcie, w której trener gospodarzy zdecydował się w warunkach meczowych sprawdzić ćwiczone warianty obrony, przyjezdni zdobyli nieco więcej punktów.

Najskuteczniejszy w zespole TKM był wracający do gry po przerwie spowodowanej kontuzją, zdobywca 25. punktów Adrian Ręgocki. Pozostałe zdobyli: Ćwikliński 18, Cieślewicz 17, Ostrowski 16, Zboiski 12, Różanowski 6, Kłódkowski 5, Kwiatkowski 4.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.