Sukcesy i porażki - sportowa sinusoida

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Sukcesy i porażki - sportowa sinusoida

Karolina Rokitnicka

Inwestycje w sport w Kowalewie procentują złotym medalem w szczypiorniaku.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Kowalewie zdobyły mistrzostwo województwa w piłce ręcznej i będą walczyć o tytuł mistrzowski w rozgrywkach krajowych.

- Piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim zakończyły sezon ze złotem i z tytułem Mistrza w Rozgrywkach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mistrzynie wraz z trenerami i dyrektorem szkoły pochwaliły się swoim sukcesem rodzicom i samorządowcom - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Karolina Kowalska.

Podczas spotkania, szczypiornistki wraz z opiekunami zaprezentowały swoją drogę do sukcesu. Od trzech lat uczą się w klasie sportowej, w której dominującą dyscypliną jest piłka ręczna. Z obawą się na nią zdecydowały. Wiedza co to praca, gorycz porażki i smak sukcesu. W grudniu w Bydgoszczy odbierały medale.

- Szesnaście lat czekałem na złoty medal szczebla wojewódzkiego. Zdobyliśmy ten tytuł dzięki ścisłej współpracy: rodziców, szkoły i organu prowadzącego. Rodzice to najważniejsza zachęta do uprawiania sportu. Nauczyciele: Jolanta Zarembska i Dorota Piątkowska z pasją zaangażowały się w prowadzenie uczennic - podkreśla dyrektor SP w Kowalewie Benedykt Mroziński.

Gmina zapewniła natomiast warunki do rozwoju sportu, w tym bazę i pieniądze na funkcjonowanie klas sportowych, które maja aż 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu. Ponadto samorząd finansuje wyjazdy uczniów oraz funduje stypendia sportowe.

- Sukces nie przychodzi łatwo. Cieszę się, że możemy w części być jego udziałowcem. Stworzenie warunków do treningów poprzez rozbudowę zaplecza sportowego, zapewnienie trenerów czy sprzętu potrzebują poważnych nakładów. Wiemy, że są to środki dobrze spożytkowane - uważa burmistrz Andrzej Grabowski.

W czerwcu zawodniczki z Kowalewa powalczą o mistrzostwo kraju. W tym roku utytułowane szczypiornistki kończą edukację w szkole podstawowej. Mają jednak szansę na kontynuację treningów w Publicznym Gimnazjum. Tu ich opiekunem będzie Robert Bejger, który ma liczne sukcesy sportowe na koncie. Jego wychowankowie dostali się do kadry narodowej.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.