Sukcesy Gryfa Wojnowo

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Adam Szczęśniak

Sukcesy Gryfa Wojnowo

Adam Szczęśniak

Zapaśnicza młodzież z ULKS Gryf Wojnowo z powodzeniem startowała w kolejnych imprezach - w Bydgoszczy, Osielsku i Siedlcach.

W Bydgoszczy odbył się 1. rzut ligi indywidualnej dzieci i młodzików. Miejscowa Gwiazda gościła 119 zawodników z 11 klubów i z 3 województw.

Emocji nie zabrakło, zarówno na macie jak i na trybunach, które były wypełnione po brzegi przez rodziców. Każdy wrócił do domu z dyplomem i nagrodami rzeczowymi.

Barwy Gryfa reprezentowali: Magdalena Jaskólka, Liwia Pisuła, Amelia Bawoł, Dominika Pochowska, Zuzanna Jan-czak, Nadia Krzemkowska, Larysa Krzemkowska, Marika Trela, Kinga Górecka, Maciej Spir-ra, Andrzej Górecki, Filip Klatecki, Radosław Bawoł, Mateusz Przybojewski, Michał Jarzembski, Filip Cholewczyński, Antoni Bombała, Kacper Draus, Tomasz Wiśniewski.

Kolejne starty to udział w Młodzieżowych MP w stylu wolnym oraz MP juniorek i Pucharze Polski juniorek młodszych. Pierwsza impreza odbyła się w Osielsku. Sebastian Jarzembski wywalczył brązowy medal w kat. 57 kg, a Krzysztof Górzyński zajął 5. miejsce w kat. 61 kg.

Drugie zawody rozegrano w Siedlcach. W PP juniorki młodsze eliminowały się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Duży sukces odniosła Patrycja Pochowska, która zdobyła srebrny medal w kat. 70 kg i dzieliła podium ze starszymi, utytułowanymi zawodniczkami. Drugi medal przywiozła Dominika Wiśniewska, która zajęła 3. miejsce w kat. 65 kg. Dobry występ zanotowała Karolina Gackowska (7. w kat. 52 kg). Na siedleckich matach rywalizowała też Klaudia Żakowska - 8. w kat. 51 kg MPJ.

W klasyfikacji drużynowej juniorek młodszych Gryf uplasował się na 6. miejscu na 56 klubów z całego kraju.

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych dziewczyn, bo - tak jak byliśmy przygotowani na medal Dominiki, która od dwóch lat jest zawodniczką kadry Polski i to był jej plan na te zawody - tak medal Patrycji jest dla niej wielkim sukcesem. To dopiero jej drugi występ jako juniorki młodszej, a dla naszego klubu ogromna nadzieja na przyszłość i informacja jak wielki potencjał w niej drzemie - powiedział trener Jakub Janiszewski.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.