Sukces rodzinnej wyprawy na Makalu. Lechu, Wojtku jesteśmy z Was dumni! Wracajcie do Grudziądza [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Sukces rodzinnej wyprawy na Makalu. Lechu, Wojtku jesteśmy z Was dumni! Wracajcie do Grudziądza [zdjęcia]

Daniel Dreyer

Team Flaczyńskich odniósł sukces. Wojciech - jako 11 Polak - stanął na szczycie Makalu, piątej co do wysokości góry na świecie. Jego 69-letniemu ojcu, Lechowi do wierzchołka zabrakło niewiele. Po ewakuacji śmigłowcem, Lech przeszedł operację w Katmandu.

Lech Flaczyński przeszedł operację w szpitalu w Katmandu. Udała się. To niespodziewany finał wyprawy grudziądzkich himalaistów na Makalu.

„W górach to jednak trzeba mieć szczęście... I my je mamy!” - takimi słowami Wojciech Flaczyński podsumował na Facebooku wydarzenia, które miały miejsce na ośmiotysięczniku Makalu w Himalajach i akcję ratunkową przeprowadzoną, aby z góry ewakuować grudziądzan.

Czytaj o wyprawie grudziądzkich himalaistów na Makalu w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.