Stwórz samodzielnie oryginalne ozdoby

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Joanna Maciejewska

Stwórz samodzielnie oryginalne ozdoby

Joanna Maciejewska

Chcesz mieć oryginalnie odznobioną choinkę i spędzić czas z rodziną na warsztatach? - Wybierz się do Muzeum Etnograficznego,

Tradycja dekorowania świątecznego drzewka pojawiła się w Polsce w XIX wieku. Choinkę ozdabiono w Wigilię zabawkami, które całymi rodzinami przygotowano podczas długich zimowych wieczorów przypadających na okres Adwentu.

Muzeum Etnograficzne wpisując się w tę dawną tradycję, już po raz piąty przygotowało rodzinne warsztaty „Ubierz choinkę, obdaruj rodzinkę”.

- W poprzednim roku mieliśmy bardzo dużą frekwencję - wspomina Joanna Sójka-Tomczyk, współprowadząca warsztaty. - Przyszło bardzo dużo rodzin z dziećmi w różnym wieku - od maluchów po nastolatki.

Warsztaty będą okazją do stworzenia niepowtarzalnych zabawek choinkowych. Osoby prowadzące pokażą uczestnikom w jaki sposób wykonać tradycyjne ozdoby, między innymi: jeżyki i ptaszki z kolorowej bibuły, łańcuchy ze słomy, pawie oczka, koszyczki z glansowanego papieru oraz dekoracje z pszczelej węzy.

- Wszystkie ozdoby będziemy wykonywać z papieru i innych naturalnych surowców - zapowiada Joanna Sójka-Tomczyk. - Ozdoby wykonamy ręcznie, domowymi sposobami.

W czasie warsztatów będzie także można własnoręcznie stworzyć drobne świąteczne upominki, którymi w Wigilię będzie można obdarzyć bliskich. - Chcemy również zainspirować uczestników, by później, już w domu, mogli samodzielnie zrobić ozdoby i podarunki, którymi bedą mogli obdarować rodzinę - mówi Joanna Sójka-Tomczyk.

Warsztaty rozpoczną się w najbliższą sobotę (5 grudnia) o godzinie 16 w Muzeum Etnograficznym (Wały gen. Sikorskiego 19). Koszt udziału w zajęciach to 9 złotych (bilet normalny), 6 złotych (bilet ulgowy). Przewidziano również specjalne bilety rodzinne w cenie 20 złotych (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci). Na warsztaty nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Joanna Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.