Joanna Maciejewska

Studentki pedagogiki realizują Projekt Victoria

Studentki pedagogiki specjalnej na UMK realizują Projekt Victoria. Studentki pedagogiki specjalnej na UMK realizują Projekt Victoria.
Joanna Maciejewska

Studentki pedagogiki specjalnej na UMK realizują Projekt Victoria. Zostało im jedynie trzynaście dni za zebranie ponad tysiąca zdjęć.

Projekt Victoria dotyczy patriotycznego znaku zwanego Victorią - gestu wolności i zwycięstwa, który zyskał swoją popularność w Polsce między innymi dzięki Lechowi Wałęsie.

Wiele osób nieświadomie pokazuje znak Victorii zewnętrzną stroną dłoni, co ma wydźwięk obraźliwy. - Zdecydowałyśmy się na realizację Projektu Victoria, ponieważ zauważyłyśmy, że społeczeństwo, często nieświadomie pokazuje niepoprawnie znak Victorii - mówią dwie z organizatorek akcji - Martyna Nierychlewska i Patrycja Polak. - Chcemy zwrócić uwagę na poprawne pokazywanie tego gestu, ponieważ jest to ważny dla Polski patriotyczny gest. Mamy nadzieję, że dotrzemy do jak największej liczby odbiorców i wywołamy w nich poczucie patriotyzmu.

Aby zrealizować swój projekt, studentki WNP UMK w Toruniu, potrzebują ponad dwa tysiące zdjęć osób wykonująch znak Victorii. Obecnie mają ich około osiemset. Finałem tego projektu będzie umieszczenie na billboardzie zlokalizowanym w Toruniu kolażu z nadesłanych zdjęć, które utworzą wielki znak Victorii.

- Mamy już między innymi zdjęcia z gestem Victorii Jastrzębskiego Węgla, Radosława Majdana czy Dariusza Zająca - uczestnika tegorocznej edycji Top Chef’a - informuje Patrycja Polak.

Osoby, które chciałyby włączyć się w projekt realizowany przez toruńskie studentki, swoje zdjęcia mogą przesłać na adres email: victoria.projekt2015@ gmail.com.

Gest Victoria symbolizuje zwycięstwo lub wolność. Nazwa wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza właśnie zwycięstwo. Prawidłowo wykonuje się go poprzez wyprostowanie palca wskazującego i środkowego przy schowanym kciuku oraz palcu serdecznym i małym. Gest musi być wykonany wewnętrzną stroną dłoni.

Joanna Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.